Şarjsız Günlük 20 Km Yol Giden Elektrikli Araç Geliştirildi

İnce güneş sinemalarında uzmanlığa sahip bir Çinli şirket olan Hanergy, güneş gücüyle çalışan bir elektrikli araba geliştirmek için Jiangsu Joylong Automobile isimli bir Çinli araba üreticisi ile paydaşlık kurdu. Şirket, arabanın verimliliğini test ediyor. Test sonuçlarından, arabadaki ince güneş sinemaları sayesinde arabanın 30 gün boyunca günde 20 kilometre yol gitmeyi başardığı tespit edildi.

Pil düzeylerinin seyahat ettiği tüm günlerde %60-80 civarında seyrettiğini bilmek hayli etkileyici. Aslında, otomobil 30-80 kilometre daha sürülebilir. Bu da günlük olarak otomobil kullanan birçok kişi için kafidir. Araç fütüristik yahut görsel olarak cazibeli görünmüyor. Joylong’un kendi EM3 elektrikli araba dizaynını takip ediyor. Otomobil, Çin'deki kitle pazarını maksat almak için tasarlanmış.

Hava şartları bile etkileyemiyor

Şirket, arabada bulunan ince güneş panellerinin bulutlu günlerde bile güç ürettiğini argüman ediyor. Bu sahiden değerli bir muvaffakiyet zira hava şartları güneş panellerinin icadından bu yana etkinliklerini her vakit kısıtlamıştır.

Hanergy'nin CEO'su Lu Tao, uzun ömürlerini artırmak için elektrikli arabalarına ince güneş sinemaları dahil etmek için başka elektrikli araba üreticileriyle işbirliği yapmayı planlıyor. Böylelikle sahipleri arabalarının şarjı bitmeden bir elektrik kaynağı bulabilir. Lakin bunun nasıl olacağını görmek için beklemek zorunda kalacağız.

En Şimdiki Haberler
  1. Yerli Hava Savunma Sistemi Hisar-A, Seri Üretime Geçiyor

  2. Çin’in UFO Gibisi Helikopteri 2020’de Havalanacak

  3. Starbreeze, PAYDAY 3’ün Çıkış Tarihi Hakkında Açıklama Yaptı

  4. Son 20 Yılın En Çok Kullanılan Taşınabilir İşletim Sistemleri (Video)

  5. Doktor – Hasta Bağlantısını Geliştirmek İçin Apple Watch Kullanılı…

  6. iOS Aygıtlarda Uygulama Müsaadeleri Nasıl Denetim Edilir?

  7. Suicide Squad Setinden Kostümleri Açığa Çıkaran Fotoğraflar Hisseyle…

  8. Call of Duty: Mobile’a Oyun Kolu Takviyesi Geleceğini Gösteren Açık…

  9. Toplam Bedeli 130 TL Olan, Kısa Müddetliğine Fiyatsız 10 Android Oy…

  10. Libra’da Önemli Kan Kaybı: Visa ve Mastercard, Kripto Paradan Dest…

Başa dön tuşu