Porsche, Super Bowl Reklamını Yayınladı

Amerika’da her yıl gerçekleştirilen efsanevi Super Bowl finali, 2 Şubat 2020 tarihinde Miami, Florida’da oynanacak. Amerikan futbolu ligi National Football League’in şampiyonluk maçı olan aktiflik Amerikan futbolu seven şahıslar dışındaki birçok beşere hitap etmiyor üzere gözükse de birçok insanın ilgisini bu aktifliğin öncesinde ve ortasında yayınlanacak olan reklamlar çekiyor. Birden fazla vakit büyük markalar bu aktifliğin ya başında ya da ortalarında yayınlamak üzere yeni reklam sinemaları çekiyorlar.

Daha evvel Hyundai ve Kia’nın katılacağı ortaya çıkan Üstün Bowl finali reklam aralığına 1997’den beri bu aktiflikte uzunluk göstermemiş bir isim daha katılıyor. Alman spor araba üreticisi Porsche, yaklaşık 23 sene sonra Üstün Bowl etkinliğinde kendisini göstermek için hazırlanıyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde bu aktiflikte yayınlayacağı reklamın kısa bir fragmanını paylaşmıştı ve artık ise reklamın genişletilmiş versiyonunu YouTube kanalı üzerinde paylaştı.

Birçok Porsche efsanesi reklamda rol alıyor

Porsche’nin paylaştığı yeni reklamda Alman araba üreticisinin birçok efsane modelinin rol aldığını görebiliyoruz. Porsche 911, Porsche 917 K ve Porsche 918 Hybrid üzere modellerin gözümüze çarptığı reklamın çekilmesinin ve Porsche’nin 23 yıl sonra geri dönmesinin asıl sebebi, şirketin yeni ürettiği Taycan modeli. Bir ninja tarafından kullanılan bu Taycan’ın reklamının isminin “The Heist” (Soygun) olarak belirlendiği görülüyor.

Porsche’nin ana üssü olan Stuttgart, Almanya’da çekilen reklam, Porsche’nin ürettiği birçok efsane modeli içerisinde barındırıyor fakat şirketin bu reklamda asıl göstermek istediği model Taycan. Şirketin birinci tam elektrikli arabası olan Taycan modeli, halihazırda hayli ilgi cazip bir model olsa da şirket yeniden de arabaya olan ilgiyi ve Taycan’ın satış sayılarını daha da ileri taşımak istiyor. Harika Bowl etkinliğinde de yayınlanacak olan reklam ile ilgili niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu