Tekerlekleri Çalınan 2020 Chevrolet Corvette C8 (Video)

ABD’nin en büyük otomotiv sanayii kenti Detroit, çok enteresan bir olaya sahne oldu. Kentin West Village isimli bölgesindeki bir sokakta,tekerlekleri olmayan bir 2020 Chevrolet Corvette C8bulundu. Kimliği belgisiz şahıslar tarafından tahta bir blok üzerine oturtulan araba, hırsızların gazabına uğramış üzere görünüyor. 59 bin dolar pahasındaki aracın TL karşılığı vergiler hariç yaklaşık 356 bin TL.

Çekilen görüntü ve fotoğraflarda, hırsızların tekerlekleri sökmek için kullandıkları bijon somunlarını dahiolay yerinde bıraktıkları görülüyor. Park halindeki Chevrolet Corvette C8’in sahibinin kim olduğu ise şimdi belirli değil; lakin ortaya çıkması halinde kelam konusu görüntüden pek de şad olmayacağı aşikar.

Detroit sokaklarında tekerleksiz kalan bahtsız Corvette, hiçbir otomobilin hırsızlığa karşı inançta olmadığını gösteriyor. Bilhassa Detroit, bu kadar lüks bir arabası park etmek için en inançlı kentlerden biri olmasa gerek. Tekrar de bir aracın sadece tekerleklerinin çalınması alışık olmadığımız bir durum.

İki milyona yaklaşan nüfusu ile ABD’nin en büyük 11. kenti olan Detroit, ülkenin kabahat oranı en yüksek kentlerinden bir tanesi pozisyonunda. Amerikan otomotiv kesiminin başşehri olarak kabul edilen Detroit, yıllardan bu yana hırsızlık, gasp ve soygun otomobil hırsızlığı üzere cürümlerle gayret ediyor.

Tekerlekleri çalınan 2020 Chevrolet Corvette C8'in videosu

Başa dön tuşu