Tesla Araçlarında Bulunan Bazı Ekstra Özellikleri Kaldıracak

Tesla'nın giriş düzeyi aracı Model 3'ün baz versiyonunu alanlar, elbette araçlarının gelecek günlerde sahip olacağı özelliklerini sonuna kadar kullanmak isteyeceklerdir. Aracın teslim edilen birinci sürümleri, sahiplerine daha değerli Standart Range Plus'ın sahip olduğu yazılımı kilidi açık olarak sunuyordu. Vakit içerisinde ise Tesla, sevkiyatları artırdıkça düşük modellerde yazılımları kitlemeye başladı.

Buna binaen elektrikli araç üreticisi, müşterilerini e-posta yoluyla bilgilendirerek düşük düzey araçların yazılımını sonlandıracağını ve önümüzdeki 10 gün içerisinde keyif aldıkları Plus özelliklerine erişimlerinin kısıtlanacağını söyledi. Tesla'nın göndermiş olduğu mail tam olarak şöyle:

“Tesla Model 3'ünüz, kısa bir müddet içerisinde sipariş ettiğiniz üzere Model 3 Standart Menzil'in yazılımını alacaktır. Nisan ayında ilettiğimiz üzere, bu araç 350 kilometrelik sonlandırılmış menzile sahiptir ve güncelleme çeşitli yazılım özelliklerinin kaldırılmasını içerir. Model Standart Range Plus'ın daha uzun menzili, süratli ivmelenmesini ve Autopilot özelliklerini kullanmaya devam etmek için, Tesla uygulamanız üzerinden bir servis randevusu ayarlamanız gerekir.”

Araçlar otomatik olarak güncellendiğinde, Model 3'ün baz versiyonunun menzili yüzde 10 kısalacak. Müşteriler ayrıyeten dahili müzik yayın hizmetlerine ve ısıtmalı koltuklara da erişimlerini kaybedebilir. Lakin hangilerini kaybetttiklerini öğrenmek için yazılımın gelmesini beklemek zorundalar. Elbette bunları tekrar almak mümkünken bunun fiyata tabi olduğunu hatırlatalım.

Başa dön tuşu