Maxion Jantaş, 33.333.333’üncü jantın üretimini kutladı

Sağladığı istihdamın yanı sıra üretim ve ihracat başarılarıyla ülke iktisadı için katkı sunmaya devam eden Maxion Jantaş, kuruluşundan bu yana en yüksek aylık üretim adedine ulaşarak rekor üretim düzeylerine çıktığı 2021’in birinci yarısında tıpkı vakitte ağır ve ticari araç segmentinde 33.333.333’üncü jantını üreterek şirket tarihinde değerli bir kilometre taşına imza attı. Bu değerli eşik, fabrikada toplumsal ara kurallarına uygun olarak, açık havada düzenlenen bir aktiflikle kutlandı.

Maxion Jantaş’ın, bugüne dek ürettiği bu 33.333.333 jant yan yana dizildiğinde dünyanın yarısını çevreleyebiliyor; üst üste dizildiğinde ise Eyfel Kulesi’nin yaklaşık 31 bin katı yüksekliğine ulaşıyor.

Türk otomotiv tedarik endüstrinin öncülerinden Maxion İnci Jant Kümesi bünyesindeki Maxion Jantaş A.Ş., yüksek maksatlarla başladığı 2021 yılında gerek sağladığı istihdamla gerekse üretim ve ihracat başarılarıyla ülke iktisadı için katkı sunmaya devam ederken, şirket tarihi için kıymetli bir eşiği de geçti. Mart 2021’de pandemi kaynaklı güçlü piyasa şartları ve gereç tedariğindeki zahmetlere karşın kuruluşundan bu yana gerçekleşen en yüksek üretim ve montaj adetlerine ulaşan şirket, ağır ve ticari araç segmentinde 33 milyon 333 bin 333’üncü jant üretimini gerçekleştirdi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 4 fabrikasıyla, toplam jant üretim kapasitesi yaklaşık 12 milyon olan Maxion İnci Jant Kümesi, 1.700 çalışanı ile 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkeye yaptığı ihracat ile ülke iktisadına katkı sunuyor. Dünyanın en büyük jant üreticisi Maxion Wheels ile İnci Holding iştiraki olan Küme, Maxion İnci ve Maxion Jantaş olmak üzere 2 şirket olarak faaliyet gösteriyor; ayrıyeten mevcut 4 fabrikası ile Avrupa’nın tek lokasyonda binek, hafif ticari, ağır ve ticari araçlar için üretim yapan en büyük alüminyum ve sac jant üreticisi olma özelliğini taşıyor. İştirakin 29. yılında, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde 5. jant fabrikasını açmaya hazırlanan Küme, yeni fabrikası ile toplam jant üretim kapasitesini 13 milyon adet ve ağır ve ticari araç sac jant üretim kapasitesini ise 3 milyon adede çıkaracak. Maxion İnci Jant Kümesi insan odaklı yaklaşımı kapsamında Sanayi 4.0 ve dijital dönüşüm çalışmalarıyla ve hayata geçirdiği otomasyon, üretim-verimlilik projeleriyle kapasitesini ve üretim adetlerini artırmaya, bölümün öncüsü olmaya devam ediyor.

Maxion Jantaş, 33.333.333’üncü jant üretimini kutlamak için toplumsal uzaklık kurallarına uygun olarak açık havada kısa bir aktiflik düzenledi. Maxion İnci ve Maxion Jantaş İdare Şurası Lideri Mustafa Zaim’in, üst idarenin ve çalışanların iştirakleriyle gerçekleşen aktiflikte Maxion İnci ve Maxion Jantaş İdare Konseyi Lideri Mustafa Zaim şunları söyledi: “Covid-19 salgınının kuvvetli kurallarına karşın 2021 yılına güçlü ve motive bir biçimde başlamanın bir sonucu olarak satış ve dolayısı ile üretim adetlerimiz süratle artıyor. Üst üste gelen üretim rekorları ve üretimde gerçekleşen muvaffakiyetlerin akabinde bizim için değerli bir eşiği kutluyoruz. Sağladığımız istihdamla, ihracatımızla ülke iktisadı için sürdürülebilir bedel oluşturmaktan ve müşterilerimize katma bedel yaratmaktan ötürü da keyifli ve gururluyuz. Maxion Jantaş başta olmak üzere, Kümemizin tüm çalışanlarına kıymetli katkılarından ötürü gönülden teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu