Tesla Cybertruck Kopyası Bir Araç Rusya’da Yola Çıktı

Otomobil dalının son periyotlardaki en tanınan ismi Tesla'nın kısa bir müddet evvel duyurduğu pick-up modeli Cybertruck, tüm dünyanın gündemine oturdu. Araç hem tasarımı hem de fiyatıyla tüketicilerin ilgisini çekmeyi başardı. Araç, 2021 yılının sonlarında yollarda olacak lakin görünen o ki kimi tüketiciler, Cybertruck'ı kullanmak için fazla aceleciler. Zira bu aracın bir el üretimi versiyonu, Rusya sokaklarında ortaya çıktı.

Son birkaç gündür Instagram'da paylaşılangörüntüler, bir kişinin elde ettiği materyallerle Cybertruck'ı birebir benzetmeye çalıştığını ortaya koyuyor. Aslına bakacak olursak yapılan araç, Cybertruck'ın orijinaline bir oldukça benzemiş. Elbette aracın birebir kopya edilmesi mümkün değil ancak bu kadarının bile değerli bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz.

Cybertruck, ziyadesiyle sert çizgilere sahip olan bir araç. Bu bağlamda aracın kaporta kısmının kopyalanmasının bir nebze kolay olabileceğini söyleyebiliriz ki Rusya'da ortaya çıkan imajlar de bunun bir göstergesi. Ayrıyeten bu aracın ön ve art kısmında bulunan şerit farlar da kopyalanmış. Fakat aracın lastikleri, ne yazık ki istenilen durumda değil.

Bu kopya aracın bir plakası da bulunuyor. Yani bu araç, trafiğe çıkmak için çok büyük bir ihtimalle Rus yetkililerden izin de almış. Lakin bu noktada, Tesla'nın fikri mülkiyetine karşı nasıl bir süreç yapıldığı (daha doğrusu rastgele bir süreç yapıldı mı?) ya da resmi müsaadelerin nasıl alındığı bilinmiyor. Her şeye karşın kopyalanmış bir Cybertruck, Rusya sokaklarında dolaşıyor.

İşte kopya Tesla Cybertruck'ın kanlı canlı görüntüsü

()

Başa dön tuşu