Tesla Model 3’ün Gözcü Modu, Yine Bir Vandallığı Kaydetti

Otomobil kesiminde yıldızı güzelden düzgüne parlayan Tesla, araçlarındaki teknolojik sistemlerle ön plana çıkmayı başarıyor. Tesla'nın araçlarındaki otonom sürüş zati başlı başına bir ihtilal niteliğinde lakin şirketin başka teknolojik donanımları da en az otonom sürüş sistemi kadar dikkat çekiyor. Tesla'nın araçlarında bulunan ve vakit zaman haberlerimize husus olan özelliklerinden bir tanesi de “Gözcü” olarak isimlendirilen bir mod.

Tesla'nın araçlarına yerleştirilen Gözcü modu, aracın dört tarafının da kamera ile kayıt edilmesini sağlıyor. Böylece Tesla sahipleri, araçlarını hem hırsızlık hem de mümkün meselelere karşı ekstra bir güvenlik katmanıyla korumuş oluyorlar. Artık ise Tesla'nın bu güvenlik katmanı, bir defa daha bir vandallığın gün yüzüne çıkmasına yardımcı oldu.

Yukarıdaki fotoğrafta görünen bu kişi, yol kenarına park edilmiş olan bir Tesla Model 3'ün lastiklerini bilinmeyen bir nedenden dolayı kesiyor. Lakin bu olayda dikkat çeken nokta, bu vandallığı yapan kişinin Tesla'nın Gözcü modundan haberdar olması. Zira bu vandal, aracın yanına yaklaştıktan sonra direkt Tesla'nın Gözcü modunda bulunan kameralara bakıyor ve o anlar saniye saniye kayıtlara yansıyor.

Az sonra kamera kayıtlarını da izleyeceğiniz bu olayın müştekisi, aracına durduk yere ziyan veren vandalın manzaralarını YouTube üzerinden paylaştı. Araç sahibi, görüntünün açıklama kısmına yazdığı kısımda polis yetkililerine başvurduğunu, aracın yakın etrafında birebir gece yaşanmış emsal olaylar olduğunun bilgisini aldığını ve bu vandalı görenlerin polise haber vermelerini istediğini söyledi.

Yaşanan bu olayın benzerleri, geçtiğimiz periyotlarda de ortaya çıktı ve araçlara durduk yere ziyan veren vandalların manzaraları, internet ortamında açıkça ifşa edildi. Fakat bu usul olaylar yaşanmaya devam ediyor ve önümüzdeki devirlerde de sizlerle emsal haberleri paylaşacağız üzere görünüyor. Fakat bu olaylarla ilgili olarak konuşulması gereken temel bahis, insanların neden araçlara durduk yere ziyan verdiği. 

İşte Tesla Model 3'ün lastiklerini durduk yere kesen vandalın videosu

Başa dön tuşu