Tesla pick-up modeline Türk yorumu!

Elektrikli araç devi Tesla, önümüzdeki yıl büsbütün elektrikli pick-up modelini görücüye çıkarabilir. Tesla pick-up modeli için Türk dizayncı Emre Husmen de bir tasarım ile gündeme geldi. Husmen daha evvel de farklı Tesla dizaynları yapmıştı.

Tesla pick-up hazırlıkları sürüyor!

Tesla, pick-up projesi için çalışmalarını sürdürüyor. Geçen ay Elon Musk yeni modeliyle ilgili bir ipucu paylaşmıştı. Emre Husmen de Tesla pick-up modelinin nasıl olması gerektiğine dair birtakım fotoğraflar yayınladı.

Husmen’in yaptığı dizaynda Tesla pick-up modelinin kaslı yapısı dikkat çekiyor. Ön kısımda son yılların modası LED farlara yer verilen aracın kendinden emin duruşu ile bir Batmobile’e benzediğini bile söyleyebiliriz. Yerden yüksekliği ve jantlarıyla her türlü arazi şartına ayak uydurabileceğini gösteren dizaynda art kısımdaki ince çizgi halinde stop lamba da dikkat çekiyor.

Elektrikli araç, Elon Musk’ın söylediğine nazaran yüke bağlı olarak ayarlanabilir bir süspansiyon sistemi ile gelecek. Altı kişilik pick-up modelinin 643 km – 804 km ortasında menzil seçenekleri olacak.

Başa dön tuşu