Tesla Pick-up, Sınıfının En İyisi Ford F-150’yi Zorlayacak

İlk duyulduğu vakit değişik görülebilir fakat pick-up model araçlar ABD'de en çok satan araçlar ortasında yer alıyor. 2018 yılında en çok satan üç araç ortasında Ford'un F Serisi, Chevrolet Silverado ve Dodge Ram bulunuyordu. Mevzuya bu çerçeveden baktığımızda Tesla'nın bir pick-up üzerinde çalışması kulağa son derece mantıklı geliyor. Elon Musk'ın hususla ilgili açıklamaları da şirketin bu bahiste ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor.

Hayranlar, şu an spor otomobillere olan takıntısıyla bilinen Tesla'nın pick-up'ı için büyük bir beklenti içerisine girmiş durumda. Elon Musk, 2017 yılında bir açıklama yapmış ve “Söz veriyorum, Model Y'nin çabucak akabinde bir pick-up yapacağız. Temel tasarım/mühendislik mevzuları 5 yıldır başımda var. Pick-up yapmak için sabırsızlanıyorum” sözleriyle pick-up'ın geleceğini onaylamıştı.

Ford F-150 şu anda piyasanın en uygun pick-up'ı olduğu için geçtiğimiz yıllarda Elon Musk'ın makul açıklamaları olmuştu. Tesla'nın gelecekteki pick-up'ı için muhakkak açıklamalarda bulunan Musk, 'kuralları bozacak cinsten' bir özellik için Tesla'nın pick-up'ının F-150'den biraz daha büyük olacağını söz etti.

Bundan birkaç ay evvel bir açıklama daha yapan Elon Musk, Tesla'nın pick-up'ının bu vakte kadarki tüm pick-up'lardan daha yeterli olacağını belirtti. Bunun yanı sıra pick-up özellikleri olarak F-150'den daha yeterli olacağı tabir edilen Tesla pick-up'ın spor otomobil olarak da Porsche 911'den daha uygun olacağı söylendi. Elon Musk, son olarak “Tesla Kamyonet çift motor dört çeker bir formda gelecek, devasa bir tork üretecek ve yüke nazaran kendini ayarlayabilen bir süspansiyona sahip olacak” ifadelerini kullandı.

Tabii ki şu anda kendi sınıfının önderi olan Ford'un da tahtını vermek üzere bir niyeti bulunmuyor. Ford'dan Darren Plamer ile bir röportaj gerçekleştiren Autocar, Ford'un elektrikli bir F-150 aracını 2022 yılından evvel ortaya çıkaracağını öğrenmişti. Tüm bu açıklamalardan iki aracın da son derece güçlü olacağını anlasak da iki aracın da şu an için bir soru işareti olduğunu söyleyebiliriz. Musk, temmuz ayında aracın Ekim'den evvel tanıtılacağını tabir etmişti. Bu nedenle Ekim'e kadar her gün, Tesla'nın kuralları tekrar yazacağı 'o gün' olabilir.

Başa dön tuşu