Tesla, Standart Modelleri Kaldırarak Fiyat Değişikliği Yaptı

Elon Musk’ın el emeği göz ışığı Tesla şirketi, bildiğiniz üzere son 4-5 yıldır elektrikli araç piyasasının önderi pozisyonunda. Şirketin en çok bilinen ve en çok satan modellerinden biri ise Model 3. Son alınan bilgilere nazaran şirket, Model 3’ün fiyatında indirime giderken öteki modellerin fiyatını artırdı.

ABD menşeili şirket, Model 3’ün fiyatını 2.000 dolar aşağı çekti (Vergisiz 11.413 TL). Öteki lüks ve kaliteli modellerin fiyatında ise artış gözlemlendi. Tesla Model 3’ün Standart modelinin şu an ki fiyatı 38.990 dolar pahasında.

Model X ve Model S üzere daha güçlü kesite hitap eden ve performans konusunda da parasının hakkını veren modellerin standart sürümleri üretimden kalktı, münasebetiyle başka sürümlerde fiyat artışı gerçekleşti. Model X’in fiyatı 71.315 dolardan 75.315’e, Model S’in fiyatı ise 65.115 dolardan 70.115 dolara çıktı.

Şirket, Model S ve Model X'teki artırımın sebebinin Standart Menzil (Standard Range) modellerinin artık üretilmeyecek olmasından kaynakladığını söyledi. Bununla birlikte evvelce 20.000 dolar fiyatı olan opsiyonel Ludicrous Mode da tüm Performans varyant Model S ve Model X'lerde standart hale geldi. Bu durumu “uzun menzil Performance araçların fiyatlarında indirime gidildi” biçiminde yorumlamak çok da yanlış olmayacaktır bu yüzden.

Şirket, 2019 yılının ikinci çeyreğinde düzgün bir seviyede teslimat gerçekleştirdiği üzere, şirketin sonraki günler için amacı şu anki sayılarını geçmek.

Başa dön tuşu