Tesla’nın Gözcü Modu Kamerasına Takılan İlginç Anlar (Video)

Tesla, elektrikli arabalarına hem güvenlik maksadıyla hem de otonom sürüşe dayanak olması için çeşitli kameralar yerleştiriyor. Bu kameraların kaydettiği imgeler ortasında değişik sahneler de yer alıyor. Kimi sahneler direkt doğruya komik, kimileri ise göz alıcı.

TeslaCam ve SentryMode görüntülerinden kimilerini aşağıda blabilirsiniz.

Tesla Vs Market Arabası

Bu görüntüdeki arkadaşın makûs niyetli mi olduğu yoksa market arabasının sorun mu çıkardığı çok aşikâr olmasa da, Tesla’ya yandan çarptığı gözüküyor. Otomobilin gözcü modunun olması herkesi durduramıyor. Görüntüdeki kişi, “Ne gereği vardı ki?” diye sorulmasına neden oluyor.

Belgelerle Kaza Kayıt Hizmeti Verilir

Bu görüntüde, ABD’nin San Antonio kentinde iki araç, önemli bir kazaya karışıyor. Olay yerindeki bir Tesla, kaza anını yakalamayı başarıyor. Hatalı olan, yolun aksi tarafına geçiş ve sollama yasak olduğu halde geçen otomobildeki arkadaş bu ortada. Neden bu türlü şeyler yapmamamız gerektiğini bize alenen gösteriyor. Tesla şoförü, kaza manzaralarını istemeleri halinde şoförlere verebileceğini belirtti.

Zincirleme Kazalar da Hizmete Dahil

Burada, kazanın tamamında olmasa da başlangıcında yaşananlara şahit olmamızı sağlayan bir Tesla kamerası iş başında. Lastik yakarak fren yapan bir Sedan ile başlayan süreç, birbirlerine çarpan otomobilleri içeriyor. Kazanın sonu ise Tesla kamerasından gelen imgelerde yer almıyor.

Otomatik Pilot Hayat Kurtarabiliyor

Son vakitlerde sık sık karşımıza çıkan “Tesla Otomatik Pilotu Hayat Kurtardı” haberlerinin kesinlikle görüntüsü oluyor. Bu görüntüler da genelde TeslaCam’lerden geliyor. Aşağıda yer alan görüntüde da bu olayların bir örneğini görüyoruz. Araç, başka arabayla çarpışmadan çabucak evvel şoförüne adeta “Nereye gidiyorsun?” diyerek şeridine geri dönüyor.

Başa dön tuşu