Tofaş, İki Uluslararası Ödülün Sahibi Oldu

Türkiye'deki en büyük sanayi kuruluşları ortasında beşinci pozisyonda olan Tofaş, Ticaret Bakanlığından 'Tüketici Memnuniyetini Prensip Edinen Firma Ödülü'nü aldıktan sonra bu muvaffakiyetini memleketler arası platforma da taşıyarak Viyana'dan iki farklı mükafatla birlikte ülkemize dönüş yaptı.

Tofaş, 'Contact Center World Awards'ta (İletişim Merkezi Dünya Ödülleri) 'En Güzel Bağlantı Merkezi' ve 'En Yeterli Müşteri Hizmeti' alanlarında birinci oldu ve iki farklı kategoride birincilik mükafatını kazanan tek otomotiv şirketi olmayı başardı.

Tofaş CEO'su Cengiz Eroldu, Tofaş markasının bu alanda birçok bireye ilham kaynağı olduğunu ve yol gösterdiğini belirtti. Eroldu'nun mevzuya ait açıklamalarıysa şu halde gerçekleşti:

“Tofaş olarak, üretimde ve ihracatta çıtayı yükseltiyor, müşteri memnuniyetinde de öncü çalışmalara imza atıyoruz. Gerek Bursa’daki fabrikamızda üretimini gerçekleştirdiğimiz Fiat ve Fiat Professional eser gamındaki modellerimiz; gerekse çatımız altında temsil etmekte olduğumuz Alfa Romeo ve Jeep markalı araçlarımızın kullanıcılarına 7/24 kesintisiz hizmet sunuyoruz.”

“Tüm bu çalışmalarımızın memleketler arası ölçekte en itibarlı davet merkezi mükafatı olarak isimlendirilen Contact Center World Awards tarafından iki birincilik mükafatına layık görülmesini son derece manalı buluyoruz. Tofaş olarak en kıymetli kıymetin beşere olan yatırım olduğu gerçeğinden yola çıkarak hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızla bu alanda da otomotiv dalında öncü olmaya devam edeceğiz.”

Tofaş'ın muvaffakiyetinin gerisindeki sebep incelendiği vakit Bursa'da hayata geçirilen Müşteri İlgi Merkezi'nin (MİM) kıymeti ortaya çıkıyor. Merkez, Müracaat Sınırı, Acil Yol Yardım Çizgisi, Hasar Çizgisi, Kurumsal Müşteri Çizgisi, Toplumsal Medya ve Dijital Kanal ünitelerini birleştiren proje, müşterilerden gelen istek ve şikayetleri de çok süratli bir formda değerlendirebiliyor.

Müşteri Hizmetleri, Acil Yol Yardım ve Hasar Sınırı üzere uygulamalarla müşterilerine günün her anında hizmet sunan Tofaş, süratli ve müşterisini mutlu eden bir süreci de mümkün kılıyor.

Başa dön tuşu