Toyota ve Panasonic, Rekabet Kurulu’ndan İzni Aldı

Rekabet konseyi, Toyota ve Panasonic tarafından kurulacak olan bir ortak teşebbüse müsaade verdi. Şuranın müsaade verdiği teşebbüsün konusu ise prizmatik lityum iyon otomotiv akülerinin Ar-Ge, üretim ve satışıyla başka otomotiv akü teknolojilerine yönelik Ar-Ge faaliyetleri olacak.

Rekabet Konseyinin sitesinde yer alan duyuruda, OSF Memleketler arası Lojistik Hizmetleri Dış Ticaret AŞ’nin kimi varlıklarının ISS Küresel Forwarding Nakliyat AŞ tarafından devralınmasına müsaade verildiği söylendi. Ayrıyeten Kangal Elektrik Güç Üretim ve Ticaret AŞ ile İş Portföy İdare AŞ Altyapı Teşebbüs Sermayesi Fonu, Akış Güç Yatırım Üretim ve Ticaret AŞ’nin ortak denetimini devralması da onaylandı.

Kurul, ayrıyeten Haldor Topsoe A/S’nin ortak denetiminin Dahlia Investments Pte. Ltd tarafından devralınmasına müsaade verildiğini de duyurdu. Konsey bunlara ek olarak Celgene Corporation’un tek denetiminin Bristol-Myers Squibb Company tarafından, Electronics for Imaging Inc’in tek denetiminin Siris Capital Group LLC tarafından devralınmasına müsaade verdi.

Başa dön tuşu