Türkiye’de Üretilecek Olan Hyundai i10’un İlk Görüntüsü

Hyundai, bu yıl tanıtacağı yeni i10 modellerinde esaslı değişikliklere gidecek. Güney Kore menşeli firmanın İzmit’teki fabrikasında üretilecek olan yeni i10 ziyadesiyle makyajlanacak. 

Aracın tasarımı, yumuşak ve sert sınırlı yüzeyler ortasında keskin kontrast çizgileriyle daha dinamik bir hale getiriliyor. Eski i10’lardan daha asi ve agresif bir görünüşe sahip olan bu modelin, ön ızgarası da büyütüldü. Agresifleşen i10 ayrıyeten bir evvelki modellerinden daha büyük. Yeni boyutlarıyla araç A segmentinin üst sonunu zorlayacak üzere gözüküyor. 

Aracın C sütunu da X halinde tasarlanmış durumda. Araç genel olarak X ve üçgen figürlerinin bol bol kullanıldığı bir dizayna sahip. Böylelikle hava açıklıkları ve hava kanalları açan Hyundai, aracın aerodinamik performansını da güçlendiriyor. 

Hyundai, yeni i10’da kimi Connected Car ve güvenlik özelliklerini de müşterilerinin hizmetine sunacak. Blue Link, Apple Car Play, Android Auto, kablosuz akıllı şarj, art görüş kamerası üzere sistemler bulunan araç, bir üst segmentin modellerine de gözdağı vermiş oluyor.

Son olarak Hyundai, bu araçta kendi sınıfının en kapsamlı güvenlik paketlerinden birini de sunacak. İleri Çarpışma Tedbire Yardımı üzere gelişmiş sistemler bulunan araçta ayrıyeten Şoför Dikkat Uyarısı ve Şerit Takip Asistanı da standart donanım ortasında bulunuyor. 

Yeni Hyundai i10, birinci olarak 2019 Frankfurt Araba Fuarı’nda tanıtılacak.

Başa dön tuşu