Volkswagen, Yeni Tiguan’larda Köklü Değişikliklere Gidecek

Volkswagen, yeni jenerasyon Tiguan'ları için çok daha bahadır bir tasarım tercih ederek orta boyutlu SUV araçlarını kullanıcılarına daha evvel görmedikleri bir formda çıkaracak. Auto Express'in haberine nazaran yeni Volkswagen Tiguan, 2022 yılında showroom'larda bulunacak. Alışık olduğumuz köşegen yapısıysa nispeten daha oval bir halde kullanıcılara sunulacak.

2018'de 850 bin adet Tiguan satan Volkswagen, Tiguan'ı büyük muvaffakiyetleri ortasına eklemişti. Dahası, Tiguan modeli Volkswagen'in global manada en âlâ satan ismi olmuştu. Bu muvaffakiyetin akabinde başarılı Alman üretici, araçta yeni değişikliklere gideceğini belirtti.

Volkswagen'in içerisinde bulunan bir yetkili, daha agresif bir tasarım ve daha besbelli bir tavan yapısına sahip olan yeni Tiguan'ın tasarım manasındaki değişikliğinin aslında bir gayeye hizmet ettiğini belirtti. Aracı hoş göstermesinin yanı sıra Euro 7 şanzıman için de gerekli olan tasarım değişikliği sonrasında araç, birçok kişinin korktuğunun bilakis sırf 2.000 euro daha kıymetli olacak.

Aracın içerisine geldiğimizdeyse ne aracın iç aksamlarından ne de yolcuların rahatlığından taviz verilmeyen bir tasarım ortaya konmuş. İç kabinin tasarımı yapılırken Passat'tan da belli ögeler alınmış.

Sürüş ve motor olarak baktığımızda hibrit bir motoru bünyesinde barındıracak olan Tiguan, birebir vakitte 260 kW pahasında bir güç üretecek. Volkswagen, yeni Tiguan'ın ileriki modellerinde dördüncü düzey bir otonom sürüş yardımını kullanıcılarına sunacak. Bu bilhassa birlikte kullanıcılar, makul alanlarda direksiyon kullanmak zorunda kalmayacak.

Aracın çıkışı için uzun bir müddet olduğu için fiyatına dair bir açıklamada bulunulmadı.

Başa dön tuşu