Yeni Ford Mustang Shelby GT500, Test Sürüşünde Görüntülendi

Ford’un yeni nesil Mustang Shelby GT500 modeli, kamuflajlı bir halde casus kameralara yakalandı. Modelin yeni nesil Mustang’in güncellenmiş bir versiyonu olduğu söyleniyor.

Ford’un en güçlü ve en hızlı Mustang modeli olan Shelby GT500, yeni nesil için hazırlanıyor. Motor1’in casus fotoğrafçıları, yüksek ihtimalle yeni nesil Ford Mustang Shelby GT500’in test aracı olan bir modeli görüntülemeyi başardılar.

Fotoğraflarında görüldüğü kadarıyla bu test aracının yeni nesil modelin fazlasıyla güncellenmiş bir versiyonu olduğu anlaşılıyor. Aracın ön tarafında da k Dark Horse ile benzerlik gösteren bir stile sahip yeni bir ön ızgara tasarımı mevcut.

Yeni nesil Ford Mustang Shelby GT500’in öne çıkan özellikleri

Mustang’in normal modeline kıyasla daha geniş çamurluklara sahip olan Shelby GT500’ün yeni neslinin alt yan eşikleri de normal model ile kıyaslandığında bir hayli daha geniş duruyor. Tekerleklerin karbon fiber parçalara sahip bir yapıda olduğu görülen aracın öndeki tekerleklerinde ise yedi kollu bir tarz benimsenmiş.

Aracın arka tarafında mevcut olan dörtlü egzoz çıkışı, yeni nesil Mustang Shelby GT500’ün çok daha güçlü bir performansa sahip olacağını gösteriyor. Ayrıca aracın test modelinin cabrio (üstü açılabilir) olduğu da dikkat çekiyor.

Ford Mustang GT, Audi R8 ve Ferrari F430, Drag Yarışında Karşı Karşıya Geldi! [VİDEO]

Dark Horse modeli, sınıfındaki en iyi Mustang unvanını almayı başarmıştı, eğer bu test modeli onun halefi ise ne kadar güçlü olabileceğini siz hayal edin.

Kaynak :
https://tr.motor1.com/photo/7227675/ford-mustang-shelby-gt500-test-araci-casus-fotograflari/

Başa dön tuşu