Yerli Otomobilin Heyecan Yaratan ‘Far Detayı’ Paylaşıldı

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi A.Ş., Twitter üzerinden her gün saat 14.30’de yerli arabaya dair değerli bir ayrıntısı paylaşacağını açıkladı. Bugün başlayan paylaşım serilerinin birincisi, SUV tipinde olması beklenen elektrikli arabanın farları oldu. 

Yerli arabanın farları, daha evvelki haberlerimizde sunduğumun Pininfarina K350 tespiti ile uyuşuyor. İtalyan şirket Pinifarina’nın yerli arabanın dizaynında sorumlu olduğu biliniyor. Ayrıyeten bugüne kadar yapılan öteki tüm paylaşımlarla, K350’nin yerli arabaya en yakın dizayna sahip konsept olduğu da anlaşılmıştı. 

Yerli arabanın ön farları ve ışıkları aşağıdaki üzere olacak:

Pininfarina K350 konseptinin önden görünümü:

TOGG, bundan sonra 27 Aralık’taki tanıtma kadar her gün yerli arabaya dair değerli bir görsel ayrıntısı paylaşacak. Twitter hesabını yeni açan şirket, @togg2022 adıyla bundan sonra projeye dair değerli bir bilgi kaynağı olacak. Ayrıyeten hesap üzerinden şirketin kuruluşuna öncülük eden ‘5 babayiğit’ Turkcell, Şiddetli, Kıraça ve Anadolu Grubu’nun Twitter hesapları da takibe alındı. 

TOGG’un resmi Twitter hesabındaki takipçi sayısı süratle yükselirken, yerli arabanın bilinen tüm teknik özellikleri için buraya tıklayabilirsiniz. 27 Aralık tarihine kadar biz de ayrıntıların takipçisi olup sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu