Yerli Otomobilin Yeni Fotoğrafındaki LALE Detayı

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi, yerli arabada heyecan katsayısını artırmaya devam ediyor. Twitter üzerinden kısa müddette 120 bin takipçiye ulaşan @togg2022 hesabından yapılan paylaşımlara bir yenisi daha eklendi. 

Geride bıraktığımız günlerde yerli arabanın ön farlarını ve yan aynalarını ortaya çıkaran paylaşımlar yapılmıştı. Bugün yapılan son paylaşımda ise #DoğumYeriİstanbul etiketi kullanılarak, aracın karakteristik bir dizayna sahip ön ızgaraları kendisini gösterldi. 

TOGG tarafından paylaşılan yerli araba fotoğrafı ve ızgara ayrıntısı:

Yerli arabanın ön tarafında yer alan ızgaralar, bugüne kadar  otomotiv bölümüne tasarım açısından istikamet veren dev firmaların ızgaralarını andırıyor. Tasarım için İtalya merkezli Pininfarina ile anlaşan TOGG, pek çok şoförün alıştığı tasarım çizgilerini daha çağdaş bir biçimde aktaran bir seçim yapmış görünüyor.

Daha evvel ortaya çıkan ayrıntılar, aracın Pinifarina tarafından çizilen konsept araba K350 modelini andırdığı anlaşılmıştı. Yayınlanan son fotoğrafla birlikte bu benzerlik biraz daha güçlendi, fakat yerli arabanın bazı tasarım değişikliklerine sahip olduğu da katılaştı.

Yerli arabanın yeni fotoğrafını biraz aydınlattığımızda, ızgara deseninde 6 adet lale olduğu anlaşılıyor:

TOGG'un bu ızgara dizaynındaki tercih sebebi elbette bilinmiyor. Fakat paylaşımda kelam edilen “#TürkiyeninOtomobili derken çok ciddiydik!” kelamı, lale ayrıntısını biraz daha anlaşılır kılıyor. Lale bitkisi bilhassa Osmanlı periyodunda İstanbul için büyük değer arz ediyordu. İstanbul için de Lale bitkisi günümüzde de sembolik bir ehemmiyet taşıyor. 

Yerli arabanın resmi ön gösterim tarihi olan 27 Aralık tarihinde, tüm ayrıntılarıyla arabası yakından inceleyecek, merak edilenleri sizinle paylaşacağız. Gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi toplumsal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın. Görüşmek üzere 🙂

Başa dön tuşu