Ferrari SF90 Stradale’in Üretim Sürecini Gösteren Video

Ferrari’nin 73 yıllık tarihinde ilk plug-in hibrit modeli olan SF90 Stradale, İtalyan devinin bu cinste üreteceği öbür araçlara öncülük edecek. Üstün arabanın muazzam gücü, 4.0 litrelik çift turboşarjlı V8 ve üç elektrik motoru olmak üzere iki farklı kaynaktan geliyor. 

Sadece V8 motoru tam 769 beygir gücünde. Elektrik motorları bu bedele 217 beygir gücü daha ekliyor. Bu da aracın toplam 986 beygir gücüne ve 590 lb-ft tork bedeline ulaşmasını sağlıyor. Yakın vakit evvel emekli olan hafif hibrit motorlu LaFerrari'nin 950 beygir gücüne ve 664 lb-ft tork bedeline sahip olduğu düşünüldüğünde, İtalyan devinin çıtayı bir tık daha üste koyduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ferrari, resmi YouTube kanalından yayınladığı görüntü ile yeni sanat yapıtı SF90 Stradale’in Maranello fabrikasındaki üretim sürecini gözler önüne seriyor. Göz kamaştırıcı imajlara sahip olan 10 dakikalık görüntüde, aracın inşa sürecini adım adım izliyorsunuz. Gövde üretimi, mekanik aksamı, boya atölyesi ve sanal gerçeklik test merkezi dahil olmak üzere görebileceğiniz birçok enteresan şey var. 

Dış bir elektrik kaynağına takılarak şarj edilebilen Ferrari SF90 Stradale, hafif hibrit motorlu LaFerrari'den farklı olarak bir seri üretim modeli olarak karşımıza çıkmıştı. Yani araçta rastgele bir üretim sonu bulunmuyor. Azami suratı 340 kilometre olan muhteşem araba, 0’dan 100 kilometreye yalnızca 2.5 saniyede çıkıyor.

Peki, İtalyan markanın yeni muhteşem arabasına sahip olmak isteyen insanların ne kadar bir ücreti gözden çıkarmaları gerekiyor? Uzatmadan cevaplayalım: Yaklaşık 625.000 dolar. SF90 Stradale ile plug-in hibrit dünyasının kapılarını açan Ferrari, gelecekte bu segmentte çok daha fazla araç üretmeyi hedefliyor. 

Ferrari SF90 Stradale modelinin üretim sürecini gösteren video

Başa dön tuşu