2024 Model Mercedes-Benz GLE Serisi Tanıtıldı!

Mercedes-Benz, sevilen SUV’u GLE’yi yeniledi. 2024 model olarak lanse edilen araçlar, tasarımlarıyla da sundukları teknik özelliklerle de mest edecekler gibi görünüyor.

Otomotiv dünyasının önemli isimlerinden Mercedes-Benz, 2024 model GLE serisini tanıttı. Mevcut modelden daha gelişmiş özelliklere sahip olan otomobil, hayranlarını etkilemeyi başaracak gibi görünüyor. Gelin hep birlikte, Mercedes-Benz GLE serisinin tasarımına ve teknik özelliklerine yakından bakalım.

2024 model Mercedes-Benz GLE, tasarım açısından önemli farklara sahip değil. Ancak ön ızgara yenilenmiş durumda. Yeni model, ortadan bölünmüş ve krom detaylar eklenmiş bir ızgaraya sahip. Ön ve arka aydınlatmalar ise mevcut Mercedes-Benz GLE ile genel olarak aynı yapıda bizleri karşıladı.

Karşınızda 2024 Mercedes-Benz GLE:

Mercedes-benz GLE

Mercedes-Benz GLE serisinin iç tasarımında önemli bir değişiklik var. Bu değişiklik, yeni bir direksiyon simidi. Sürücüler artık, direksiyonun arka kısmında yer alan dokunmatik butonlar ile bilgi-eğlence ekranını kontrol edebilecekler. Ayrıca gösterge ekranı kontrolü de bu dokunmatik butonlar aracılığıyla yapılabilecek. Ayrıca aracın içinde ortalanmış olan gösterge ekranı ile bilgi-eğlence ekranı tek bir panele yerleştirildiğini görüyoruz. Mercedes, her iki ekranın da 12.3 inç olduğunu ifade ediyor.

Mercedes-Benz

2024 Mercedes-Benz GLE’nin esas yenilikleri kaput altına gizlenmiş durumda. Seride yer alan GLE 400e 4Matic isimli model, fişli hibrit motor seçeneği sunacak. 134 beygir gücündeki elektrik motoru ile 2.0 litrelik motorun eşleştirilmesinden oluşan hibrit sistem, toplamda 381 beygir güce ulaşılmasını sağlamış durumda. Mercedes, aracın 0-100 km/s hızlanmasını 5,8 saniyede tamamlayabildiğini açıkladı. Bu arada; bataryanın kaç kilometre menzil sunduğu belli değil.

Mercedes-Benz GLE

AMG markası altında satılacak GLE 53 ve GLE 63 S isimli modeller de satışa çıkacak. Bu bağlamda; AMG GLE 53’te 429 beygir gücünde 3.0 litrelik, AMG GLE 63 S’de ise 603 beygir gücü üreten 4.0 litrelik V8 motor bulunuyor. 

Mercedes-Benz AMG

  • AMG markalı ve coupe versiyonun görünümü.

Mercedes-Benz’in 2024 model otomobili, bu aracı arazide ve ekipmanlarla kullanacak tüketiciler için bazı yenilikler sunuyor. Örneğin GLE 580 satın alınırken, araç yüksekliğini 3 santimetre daha yükseltebilen özel bir paket sunulacak. Aracına karavan gibi römork takan kullanıcılar ise Mercedes-Benz’in gelişmiş rota belirleme sistemiyle benzersiz bir deneyim yaşayacak. Navigasyon, çekilen römorka en uygun rotayı otomatik olarak gösterecek. Ayrıca römork ile geri geri gitmeye çalışan sürücüler için ekstra görüş desteği de 2024 Mercedes-Benz GLE serisinde bulunacak.

GLE

Mercedes-Benz tarafından yapılan açıklamalara göre 2024 model SUV’lar bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek. Araçların fiyatı ise çıkış tarihine yakın bir dönemde açıklanacak.

Sadece ÖTV’si 24 Milyon TL: Karşınızda Türkiye’nin En Pahalı Arabası Mercedes-AMG GT Black Series

Kaynak :
https://group-media.mercedes-benz.com/marsMediaSite/en/instance/ko.xhtml?oid=55141475&ls=L2VuL2luc3RhbmNlL2tvLnhodG1sP29pZD00ODM2MjU4

Başa dön tuşu