Apple, Tesla’nın Bir Mühendisini Daha Bünyesine Kattı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, araba dalıyla ilgili çalışmalarını sessiz sedasız sürdürüyor. Hakkında bilinen şeylerin çok az olduğu bu projenin ne vakit gün yüzüne de çıkacağı bilinmiyor fakat Apple artık, yeni bir atak daha yaptı.

Otomobil bölümünün önde gelen isimlerinden olan Tesla, bir mühendisini daha Apple'a kaptırdı. Modellerin iç ve dış dizaynlarından sorumlu olan lider yardımcısı Steve MacManus, bundan sonraki mesleğine Apple'da devam edecek.

Apple'ın bu atağı, iki dev şirket ortasındaki tek transfer değil. Apple daha evvelden de Tesla'nın sürüş sistemlerinden sorumlu olan lider yardımcısı Michael Schwekutsch'u ve araç başmühendisi Doug Field’i bünyesinde çalışmaları için ikna etmişti. MacManus atağıyla birlikte Apple, Tesla'nın çok değerli üç ismini bünyesine katmış oldu. Geçtiğimiz periyotlarda yapılan transferlerle ilgili olarak Tesla CEO'su Elon Musk, Apple'ın Tesla'nın mezarlığı olduğunu söylemişti.

Bentley, Aston Martin, Jaguar ve Land Rover üzere şirketlerde çalışan MacManus, 2015 yılından beri Tesla için çalışıyordu. Edinilen bilgilere nazaran Apple, MacManus'un iç tasarım kabiliyetlerine hayran kalarak bu transferi yapmaya karar verdi. Mevzuyla ilgili olarak Apple cephesinden, rastgele bir açıklama gelmedi.

Başa dön tuşu