Bir Araç Sahibi Model 3’ünü Anahtarla Çizen Kadını İfşa Etti

Tesla, araba kesiminin kurallarını adeta baştan yazıyor. Şirket, arabalarına eklediği hem otonom hem de teknolojik yeniliklerle bir arabadan beklenen şeyleri güzelden uyguna artırıyor ve şirketin arabaları trafikte, her geçen gün biraz daha popülerleşiyor. Artık ise Tesla'nın “Sentry (Gözcü) Mode” isimli bir özelliği, Tesla Model 3'ü sebepsiz yere çizen bir bayanı kaydetti. Model 3'ün sahibi, aracını çizen bayanı internet üzerinden ifşa etti.

Tesla araçlarında bulunan Gözcü Modu, temelde aracın etrafını kaydeden kameralardan oluşuyor. Bu sayede hem araç park halindeyken olabilecek kazalara karşı kaydediliyor hem çalınma risklerine karşı korunuyor hem de bunun üzere sebepsiz vandallıkları kayıt altına alabiliyor. Aracının sahip olduğu bu özelliği bilen Alan Tweedie de Model 3'üne karşı yapılan bu saygısızlığı bu özellik sayesinde affetmemiş oldu.

Olay, geçtiğimiz hafta sonunda ABD'nin Colorado eyaletinde gerçekleşti. Kızının futbol maçını izlemek için aracını park eden Tweedie, futbol maçının akabinde Model 3'ünün sol kısmının uzunluktan boya çizilmiş olduğunu fark etti. Tesla'nın Gözcü Modu üzerinden ne olduğunu öğrenmek isteyen adam bir bayanın, aracını sebepsiz yere anahtarla çizdiğini gördü. Tweedie, bu imajları Facebook üzerinden paylaştı.

Tweedie'nin Facebook üzerinden paylaştığı gönderi 100 binden fazla izlenirken, durum polis yetkililerine de bildirildi. Hususla ilgili açıklamalarda bulunan polis yetkilileri, olağan şartlarda bu şekil olayların failin bulunmasının neredeyse imkansız olduğunu lakin Sentry Mode (Gözcü Modu) sayesinde hatası işleyen bayanın yüzünün net bir formda görüldüğünü ve bayanın aranmaya başladığını açıkladılar.

Ancak bu olay birinci defa yaşanan bir durum değil. Daha öncesinde de yeniden bir Tesla 3 sahibi, otomobilini çizen şahısları internet üzerinden ifşa etmişti. Şimdi sizi Tweedie tarafından paylaşılan o görüntü ile başbaşa bırakalım.

Başa dön tuşu