Türkiye’de Tesla Model Y’ye Rakip Olan Elektrikli Arabalar!

Tesla Model Y, 4 Nisan’da Türkiye’ye satılmaya başlayacak. Aracın ilgi göreceği aşikar ancak Model Y parasına oldukça iyi alternatifler de satın alınabiliyor. İşte Tesla Model Y’ye yakın fiyatlara satılan elektrikli otomobiller…

Dünyanın en çok satan elektrikli otomobil üreticilerinden Tesla, 4 Nisan‘da Türkiye’ye resmen giriş yapacak. Bu bağlamda; şirketin SUV otomobillerinden Model Y, ülkemizdeki tüketiciler tarafından da satın alınabilecek. Tesla’nın ülkemize neden sadece Model Y’yi getirdiğini de sizlere anlatmıştık.

Şimdiyse Tesla Model Y’nin Türkiye’deki rakiplerine bakacağız. Bugün öğrenilen bilgilerde Tesla Model Y’nin Türkiye başlangıç fiyatı 1.548.732 TL olarak açıklandı. Hazırsanız başlayalım.

Tesla Model Y’nin Türkiye’deki rakipleri

Marka-Model Fiyat
Kia Niro EV 1.399.385 TL
Subaru Solterra 1.409.402 TL
Hyundai IONIQ 5 1.437.167 TL
SKYWELL ET-5 1.499.999 TL
Volvo XC40 Recharge 1.759.658 TL

Tesla Model Y neler sunuyor?

Tesla Model Y

Tesla Model Y, 336 kW motor gücüyle rakiplerinin hepsinden de güçlü bir otomobil. Bu aracı satın aldığınızda 490 kilometre yol yapabiliyorsunuz. Gelelim rakiplerine…

Kia Niro EV

Kia Niro EV

Tesla Model Y’den daha ucuz olan Kia Niro EV‘yi tercih etmeniz durumunda 150 kW’lık bir motor kullanmaya başlıyorsunuz. 460 kilometre menzil sunan otomobil, yüksek performans ile 30 kilometrelik menzili önemsemeyen tüketiciler tarafından tercih edilebilir.

Türkiye’nin En Ucuz Otomobillerinden Picanto, Yarım Milyonu Geçti: İşte Güncel Kia Fiyat Listesi

Subaru Solterra

Subaru Solterra

Japon markalarına daha sıcak bakan tüketiciler ise Subaru Solterra’yı tercih edebilirler. Gırtlak dolu versiyonunu satın aldığınızda bile 1.596.574 TL’lik fiyatı ile Model Y’den ucuz kalan otomobil, 160 kW motor gücüne sahip. Aracın menzili ise 466 km olarak açıklandı.

Subaru’nun İlk Elektrikli Otomobili ‘Solterra’ Türkiye’de: Fiyatını Görene Kadar Her Şey Güzeldi…

Hyundai IONIQ 5

Hyundai IONIQ 5

125 kW motora sahip olan Hyundai IONIQ 5, Tesla Model Y’ye yakın fiyata sahip olan tek hatchback otomobil. 384 kilometre menzil sunan araç, SUV gövde tipini sevmeyenler için tercih edilebilir.

Türkiye’nin En Ucuz Otomobiline 54 Bin TL Zam! Hyundai, Güncel Fiyat Listesini Paylaştı

SKYWELL ET-5

SKYWELL ET-5

Çinli elektrikli otomobil SKYWELL ET-5, Tesla Model Y’nin en dişli rakiplerinden bir tanesi. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan otomobil, 150 kW’lık motora ve 642 km menzil değerine sahip. Premium özelliklerle de donatılan araç, alışılmışın dışına çıkmak isteyen tüketiciler tarafından tercih edilebilir.

Volvo XC40 Recharge

Volvo XC40

Tank gibi arabaya binmek istiyorum” diyorsanız, doğru yerdesiniz. Tesla Model Y’den biraz daha pahalıya satın alabileceğiniz Volvo XC40, sağlamlığının yanı sıra 170 kW motoru ve 423 kilometre menzili ile oldukça etkileyici bir otomobil.

Ne yazık ki Türkiye’de yeterince elektrikli otomobil yok. Gelenler ya 3.050.400 TL’lik fiyat etiketine sahip olan BMW i4 gibi üst düzey modeller ya da 937.166 TL’den başlayan fiyata sahip olan Hyundai Kona gibi modeller. Bu yüzden size daha fazla seçenek sunamıyoruz

Ülkemizde Satışa Çıkan Tesla’yı Yakında Bu Hallerde Görürseniz Şaşırmayın: Tuğra Çıkartmaları, Düğün Arabası ve Dahası…

Peki siz bunlar arasında bir tercih yapacak olsanız, hangisini seçersiniz?

Başa dön tuşu