BMW’nin En Pahalı Otomobilinin Videosu

BMW’nin en yeni modelleri ortasında yer alan 8 serisi Gran Coupe, BMW’nin kıymetli modellerinden birisi, hatta 840i versiyonu firmanın katalogundaki en değerli araba idi. Bir de aracın M8 Competition Gran Coupe versiyonu bulunuyor. Bu versiyonun fiyatı ise iki katıydı. Artık aracın daha da değerli olan ve sırf 8 adet üretilen “First Edition”ı bulunuyor.

Aşağıda yer alan görüntüde da bu 8 arabadan biri gözüküyor. Aracın “Aurora Diamond Green Metallic” ismi verilen metalik yeşil bir tondaki araba epeyce göz alıcı.

Yarış arabalarına hürmet duruşu

Bu modelde yeşil arabanın çizgilerini sarı çizgiler süslüyor. Bu da geçmişteki yarış arabalarına bir hürmet duruşu olarak göze çarpıyor. Aracın çeşitli yerlerinde 8 adet özel üretimden biri olduğunu belirten yazılar bulunuyor. Araçtaki her şey özel olarak hazırlanmış durumda, paspaslara kadar.

M8 Gran Coupe’un standart versiyonu, 2020 yılında mart ayında başlayacak. Üretilen 8 özel araç ise Almanya, ABD, İsviçre, Belçika, İngiltere, Rusya, Japonya ve Katar'a gönderilecek. Araçların alıcıları ise şu anda bilinmiyor. 840i Gran Coupe’nin ABD fiyatı 80 bin dolar civarında. İmgelerdeki lüks aracın ise 230 bin dolar üzere bir fiyat etiketine sahip olması gerekiyor. 

Başa dön tuşu