Tamamen Elektrikli Porsche Taycan 4S Tanıtıldı: İşe Fiyatı

Elektrikli araba ekosistemindeki varlığını artırmakta kararlı olan Porsche, yüzde yüz elektrikli birinci arabası Taycan’ın yeni versiyonu Taycan 4S’i gün yüzüne çıkardı. Serideki üçüncü model olan araç, Alman markanın geçtiğimiz eylül ayında tanıttığı Taycan Turbo S’e epey benziyor. 

Esasen, 4S de dahil olmak üzere tüm Taycan’ların içinde tıpkı şasi, süspansiyon ve sabit mıknatıslı senkron motorlar bulunuyor. Lakin bu versiyon, Taycan'ın yalnızca yedi hafta evvel tanıtılan üst düzey versiyonlarından daha ucuz ve daha hafif olmasıyla dikkat çekiyor.

Serinin en donanımlı modelinden 80.000 dolar daha ucuz olan Porsche Taycan 4S, iki farklı pil boyutunda satışa sunulacak. 79.2 kWh batarya kapasitesi ve 429 beygir gücü (320 kW) üreten bir çift elektrik motoru ile birlikte gelen standart model, 103.800 dolardan başlıyor. 

Performans odaklı bataryaya sahip Taycan 4S’i tercih etmek isteyen müşteriler, 93,4 kWh batarya ve 563 hp (420 kW) üretebilen çift elektrik motorlu bu araç için ise 110.380 doları gözden çıkarmak zorunda kalacak.

Taycan 4S’in her iki versiyonu da 0’dan 100 kilometreye hızlanmayı 3.8 saniyede gerçekleştiriyor. Saatte 249 kilometre azami sürate sahip olan Tayvan 4S’in 2020 baharında Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa çıkması bekleniyor. 

En Yeni Haberler
  1. Rende Dizaynlı Mac Pro’nun Kasası, Windows PC’lere Uyarlandı

  2. Aladdin, 2019 Yılının Vizyonda En Uzun Müddet Kalan Sineması Oldu

  3. Türkiye’ye Yeterlice Alışan Oppo, ‘Sıla’lı Yeni Reklam Sinemasını Yayınl…

  4. Tesla’nın ‘Biyolojik Silah Savunma’ Modunun Ne İşe Yaradığını Gös…

  5. Türk Mühendislerin Geliştirdiği, 120 Kilo Taşıyabilen ‘Karton’ Bi…

  6. Trump-Zuckerberg Görüşmesinin Akabinde Facebook’un Siyasi Reklam…

  7. Google, Kişisel Kredi Uygulamalarını Play Store’dan Kaldırdı

  8. iPhone 12 Pro İçin Hazırlanan Heyecan Verici Konsept Tasarım (Vid…

  9. iOS 13’ün Arama Kesilme Sorunu Kullanıcıları Zahmetten Çıkarmış Dur…

  10. iPhone SE 2’nin Fiyatı ve Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı

Başa dön tuşu