Pirelli, yeni Ferrari 488 GT Modificata için İzmit’te üretilen ‘P Zero Dhe lastikleri’ tanıttı

Pirelli’nin geçen yıl GT3 yarışları için sunduğu, Türkiye’de İzmit’te üretilen DHE lastikler, artık Ferrari’nin sonlu sayıda üretilen 488 GT Modificata modelinin ekipmanı oldu. Pist günlerine özel arabanın ön lastikleri 325/680-18, arkalar ise 325/705-18 ebatlarında geliştirildi

Pirelli’nin İzmit’te ürettiği P Zero DHE lastikler, yeni Ferrari 488 GT Modificata’nın orjinal ekipmanı olarak seçildi. Bu hudutlu sayıda üretilen araba yalnızca pist günlerinde ve Ferrari Club Competizioni GT yarışlarında kullanılacak.

Geçen Kasım ayında tanıtılan 488 GT Modificata, 4-7 Mart tarihlerinde İtalya’daki Marco Simoncelli Misano World pistinde gerçekleşen ‘Finali Mondiali Ferrari 2020’ etkinliğinde birinci sefer görücüye çıktı. Pirelli’nin GT3 arabalar için geliştirdiği P Zero DHE yarış lastikleri, önde 325/680-18 ve geride 325/705-18 ebatlı olarak yeni Ferrari’nin ekipmanı oldu.

Sınırlı sayıda üretilen Ferrari 488 GT Modificata, dünya çapındaki GT şampiyonalarında Ferrari ile yarışan müşterilere hitap ediyor. Modificata, hem 488 GTE hem de 488 GT3 yarış arabalarının ruhunu eksiksiz bir formda yakalıyor. 488 GT Modificata ile Ferrari’nin pist etkinliklerinde giderek öne çıkan ‘Club Competizioni GT’ yarışlarına katılmak mümkün olacak.

Önceki DHD2’nin evrilmiş bir versiyonu olan P Zero DHE, çeşitli GT3 arabalar ve farklı şoförler için çok istikametli kullanım sunacak biçimde modifiye edilerek tasarlandı. Evvelki versiyonuna kıyasla daha yüksek tutarlılık ve güvenirlik sunan bu lastik, farklı pistlerde ve şartlarda optimal performansı garanti ediyor.

Covid-19 salgınından dolayı bu yıl Mart ayına ertelenen 2020 Finali Mondiali Ferrari yarışı, Ferrari’nin GT dönemi için harika bir finali temsil ediyor. Menüde Ferrari Challenge’ın son tiplerinin yanı sıra XX ve F1 Clienti programlarının buluşmaları yer aldı. Ferrari’nin desteklediği ve Pirelli lastikleriyle koşulan ünlü yarışlardan Trofeo Pirelli ve Coppa Shell unvanları da Dünya Finalleri sırasında sahiplerini buldu.

Ferrari Challenge, birinci defa 1993 yılında düzenlendiğinden bu yana Pirelli, tek global lastik tedarikçiliğini sürdürüyor. Pirelli için eksiksiz bir açık hava laboratuvarı sunan Ferrari Challenge, geleceğin yol lastiklerinin yarış pistlerinden alınan derslerle geliştirilmesini sağlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu