Cayman’dan İlham Alan Konsept Otomobil: Porsche Mission C

Porsche, bu yılın başlarında şirketin birinci büsbütün elektrik modeli olan Taycan ile birlikte geleceğe hakikat adım attı. Modelin tanıtılmasından bu yana otomotiv devi birkaç Taycan versiyonu daha piyasaya sürdü ve daha fazla elektrikli Porsche modelinin yolda olduğu kesin. Fakat şimdilik Porsche, gelecek modeller konusunda sessizliğini koruyor.

Otomotiv dizaynları yapan Rain Prisk, hayal gücünü kullanarak Porsche'nin iki kapılı station wagon modeli Porsche Mission C'yi yarattı. Prisk'in, Facebook'ta render görselini yayınladığı araba Porsche Cayman'dan ilham alıyor. Mission C, Taycan ve Panamera Sport Turismo'nun özelliklerini bir ortaya getiriyor ve Cayman'a benzeyen, daha zarif bir dizaynla karşımıza çıkıyor.

Konsept tasarım şu an için aracın yalnızca art tarafını gösteriyor. Geniş art kısımda, tamponlardan yukarıya doğru daralan bir üslup göze çarpıyor ve Taycan'dan ilham alan arka lambalar yer alıyor. Fren lambası, tavanın arkasından cama yanlışsız uzanan kısmın kenarına yerleştirilmiş. Bununla birlikte, bagajın nasıl açılacağı bilinmiyor.

Porsche Mission C'nin öne çıkan yanı iki kapılı bir station wagon olması ve bunu yan uzantısından net bir formda görebiliyoruz. Görselde aracın ön yüzünü göremesek de, Taycan'a misal bir ön dizayna sahip olduğunu hayal edebiliriz. Çamurlukların da Taycan'ınkilerle birebir olduğu net bir şekilde görülüyor.

Porsche'nin bir sonraki elektrikli modeli Macan'ı temel alacak. Sonrasında Porsche'nin elektrikli araç planları perde gerisinde kalsa da, gelecekte markanın tüm serileri, otomotiv sanayisinin ilerlediği istikamette tamamen elektrik olacak.

Başa dön tuşu