Çekme Kancası Bulunan Tesla Model Y Prototipi Görüntülendi

Tesla, Model X ile bir arada kayda paha bir çekme kuvveti sunan birinci elektrikli aracı insanlara sunmuştu. Model X, yaklaşık 2250 kg tartı çekebilecek kuvvete sahipti. Model X dışında Model 3 gibi orta uzunluk sedanlar için de çekme kuvvetli kıymetli bir özellik olarak görülüyor.

Model 3 sahipleri, kuvvetli olduklarını düşündükleri araçlarında çekme kancası olmamasını eleştiriyorlar. Elon Musk, yıllar evvel Model 3’ün çekme kancası olacağını duyurdu ve Model 3 için çekme kancasını araçlara ekledi. Lakin ABD ve Kanada’da değil; Avrupa’da satışa sunulan Model 3’lere çekme kancası eklendi. 

Önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak Model Y için de kullanıcıların çekme kancası beklentisi var. Model Y için ön sipariş veren beşerler, Tesla’nın bu araca çekme kancası yerleştirmesini bekliyor. Model Y’yi bekleyen insanların beklentilerinin karşılıksız olmadığını gösteren bir fotoğraf, bugün yayınlandı. Ortaya çıkan bir Model Y fotoğrafında aracın bir çekme kancasına sahip olduğu görülüyor. 

Çekme kancası olan prototipinin manzarası yakalan Model Y, geçtiğimiz Mart ayında ayında duyurulmuştu. Gerçekleştirilen aktiflikte Model Y’nin tam dolu şarjla 480 km yol alabileceği açıklanmıştı. 

Tesla’nın yeni araçlarından olacak Model Y’nin üretiminin 2020’nin sonbaharında başlaması bekleniyor. Tesla’nın tedarik zincirlerinden gelen raporlar, şirketin Model Y siparişleri için vakit çizelgelerini hızlandırdığını gösteriyor. 

Başa dön tuşu