Cem Bölükbaşı’dan Formula 3’te büyük başarı

Sanal pistlerdeki muvaffakiyetlerini gerçek pistlerde de gösteren genç pilot Cem Bölükbaşı, Formula 3 Asya şampiyonasının üç yarıştan oluşan Dubai’deki birinci ayağında performansıyla alkış topladı.
Espordan gerçek pistlere geçiş kıssası ve gösterdiği yüksek performans ile tüm dünyada isminden kelam ettiren Cem Bölükbaşı, mesleğinde birinci kez katıldığı Formula 3 Asya şampiyonasında âlâ bir başlangıç yaptı. Şampiyonanın 3 yarıştan oluşan ve Dubai Autodrome’da düzenlenen birinci raundunda 23 pilot ortasından topladığı puanlarla 8. sıraya yükselen Bölükbaşı, tecrübeli pilotların karşısında üstün bir performans sergiledi.

Genç yetenek turnuvaya süratli başladı

29-30 Ocak tarihleri ortasında Dubai Autodrome’da gerçekleştirilen ve üç yarıştan oluşan birinci rauntta Cem Bölükbaşı, 23 pilot ortasından yarışları sırasıyla 7, 9 ve 8. sırada tamamlayarak topladığı 12 puanla genel tabloda 8.’liğe yükseldi. Formula 3’teki birinci tecrübesinde büyük bir muvaffakiyet yakalayan genç pilot, Formula 3 Asya şampiyonasının son kadrolar şampiyonu olan Black Arts Racing grubuyla, şampiyonanın ilerleyen rauntlarında da toplam 12 yarışa daha çıkmaya hazırlanıyor. Şampiyonanın bir sonraki ayağı Formula 1 takviminde de yer alan Abu Dabi’deki Yas Marina pisti. 4-5 Şubat 2021 tarihinde düzenlenecek şampiyonanın ikinci raundu da üç farklı yarışa sahne olacak.
Şampiyonada Doğuş Grubu’nun ana takviyesiyle yer alan genç yarışçı, tıpkı vakitte Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Rixos Otelleri, Mavi Jeans ve TEM Agency’nin de takviyesini ardına aldı.
Türkiye Cumhuriyeti Dubai Başkonsolosu İlker Kılıç da yarışlar sonrasında Cem Bölükbaşı ve takımını ziyaret ederek, tebriklerini iletti.

Motorsporlarında en üst düzeye yanlışsız emin adımlarla ilerliyor

Birinci Formula 3 tecrübesini 2019 yılında Formula Renault Eurocup’ın 9. ayağında, Hockenheim pistinde elde eden genç yarış pilotu, tek koltuklu araç yarışında gösterdiği bu birinci başarılı performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Espordan gerçek yarışa geçişin en başarılı ve dünyadaki az örneklerinden biri olarak otoriteler tarafından yakından takip edilen Bölükbaşı, 2019 ve 2020 dönemlerinde GT4 Avrupa Şampiyonası’nda ise Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) grubunun direksiyonunu paylaştı; 2020 dönemini BOM ekibinde Pro-AM klasmanında ikincilik podyumunda tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu