Cybertruck’ın ‘Kırılmaz’ Denilen Camları İlk Testte Kırıldı

Otomobil kesiminin parlayan isimlerinden Tesla, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir aktiflik düzenledi ve bu aktiflik kapsamında yeni pickup modeli “Cybertruck“ı duyurdu. Bu pickup'a ek olarak bir de ATV duyurusu yapan Tesla, tanıtımlar sırasında bir kaza yaşadı. Şahsen Elon Musk tarafından yaşanan kaza, etkinliklere damga vurdu.

Tesla'nın yeni pickup'ı zırhlı bir yapıya sahip. O denli ki aracın dış aksamı, dünyanın en sağlam materyallerinden bir adedine sahip. Ayrıyeten aracın camları da zırhlı. Elon Musk da aracın camlarının ne kadar sağlam olduğunu göstermek istedi. Fakat işler çok da planlandığı üzere gitmedi. Musk, bir görevliden elindeki büyük demir bilyeyi aracın camına fırlatmasını istedi. Olağanda kırılmaması gereken cam, bilyenin çarpmasıyla önemli hasar gördü.

Elon Musk, yaşananlar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Zira şirket, daha evvel tekraren test yapmıştı fakat test, tanıtım sırasında başarısız oldu. Musk, evvelki testlerinde bu sağlam cama her şeyi attıklarını hatta lavabo bile attıklarını, camın geçmişte kırılmadığını lakin bu sefer kırıldığını, bunun nedenini de bilmediğini söyledi. 

Yaşadığı şaşkınlığı üzerinden atan Elon Musk, eğlenceli bir halla bu durumu düzelteceklerini söyledi. Ayrıyeten şirket CEO'su, aracın tanıtımına da bu hasar görmüş zırhlı camlarla devam etti. Lakin her ne kadar tanıtım bu formda sürmüş olsa da Tesla, YouTube üzerinden de yayınladığı canlı yayını, yayın bittikten sonra saniyeler içerisinde kanalından gizledi. Görünen o ki bu durum Tesla'nın hiç güzeline gitmedi.

İşte Elon Musk'ın yüzündeki o ifade

Etkinliklerin akabinde Tesla ya da Elon Musk'tan bu hususla ilgili rastgele bir açıklama yapılmadı. Fakat ilerleyen devirlerde Tesla, bu sorunun giderildiğine dair bir açıklama yapabilir üzere görünüyor. Tesla'nın yeni pickup'ı Cybertruck, 2021 yılının sonlarında yollarda olacak lakin araç, daha şimdiden 100 dolarlık bir depozito ile satın alınabiliyor.

Başa dön tuşu