Dizaynıyla fark yaratacak Renault EZ-FLEX

Firma yeni hafif ticari aracı Renault EZ-FLEX ile kullanıcılara kent içi nakliyatta pratik bir alternatif sunacak.

Tasarımıyla fark yaratacak Renault EZ-FLEX

Renault, üretimini yaptığı yeni hafif ticari aracı Renault EZ-FLEX hakkında yaptığı resmi açıklamalarda, aracın kent içinde kullanılmak üzere tasarlandığını belirtirken, bilhassa hareket kabiliyeti yüksek olan bu aracın kent içinde kullanıcılarını çok şad edeceği görüşünde.

Gelecekte kentlerde yaşanacak nüfus artışlarının insan hayatına tesirleri doğrultusunda kent içinde kullanılacak araçların daha pratik olması görüşünde olan Renault, bilhassa insanların eşyalarını kolay kolay taşımalarına imkan sağlayan araçların yaygınlaşacağı ön görüsünde bulunuyor.

Renault EZ-FLEX modeli gelecekteki gereksinimleri karşılaması ismine bizleri farklı özelliklerle karşılıyor. Araç 1,88 m yükseklik, 1,65 m genişlik ve 3,86 m uzunluğa sahip olarak sunuluyor. 4,5 metre dönüş çapı ile yüksek hareket kabiliyeti sayesinde kolay kolay park edilebilen ticari araç epey geniş bir yükleme alanına sahip. Araca yüklemenin yapılacağı yerin yerden yüksekliği 760 mm iken yükleme kısmında yer alan kapılar epey ergonomik tasarlanmış. Bilhassa kent merkezlerinde kullanıma yönelik tasarlanan elektrikli EZ-FLEX 100 km menzile sahip.

Renault EZ-FLEX’te yer alan kokpit şoförün gereksinimlerini kolay kolay karşılayabileceği biçimde tasarlanmış. Araçta yer alan gösterge paneli sayesinde sürüş bilgilerine kolay ve süratli bir biçimde erişim sağlanabiliyor. Ayrıyeten kokpitte yer alan kumandalar şoför için kullanışlı bir dizayna sahip olarak sunuluyor.

Renault EZ-FLEX modelinde kullanılan ve kullanıcıların kullanım bilgilerini geri bildirim olarak firmaya bildiren sensörler yer alıyor. Bu sensörler sayesinde araca ilişkin pozisyon, menzil, hız ve duraklamalar üzere çeşitli bilgiler internet ilişkisiyle gerçek vakitli olarak ya da muhakkak aralıklarla firmaya bildiriliyor. Bu sayede Renault elde edilen bilgiler üzerinde tahliller yaparak muhtaçlıklar doğrultusunda geleceğe yönelik daha yeterli araçların üretilmesine yardımcı olacak data tabanları oluşturuyor.

Renault EZ-FLEX piyasaya ne vakit çıkacak?

Renault yaptığı resmi açıklamada Renault EZ-FLEX modeli 10 aracın Avrupa’da ticari olarak hizmet veren profesyonel şirketlere 2 yıl vadeli olarak deneme emeliyle verileceğini ve bu sürecin daima olarak takip edilerek geri dönüşlerin değerlendirileceğini belirtti.

Başa dön tuşu