Elon Musk’tan Güldüren, Photoshop’lu Cybertruck Paylaşımı

Otomobil tutkunlarının bir müddettir lisanından düşürmediği Tesla, kasım ayı sonunda Cybertruck isimli yeni pick-up modelini tanıttı. Elon Musk tarafından tanıtılan araç, tüketicilerin beğenisini kazanırken bir anda gündeme oturdu. Bazıları bu araçla ilgili daha farklı dizaynlar hazırlarken bazıları de aracın aerodinamiğinin nasıl olduğunu anlamaya çalıştı. Tesla'nın heyecan uyandıran yeni aracı, 2021 sonlarında yollara inecek.

Elon Musk'ı tüm dünya tanıyor. Renkli bir kişiliğe sahip olan Musk, çabucak her yeni olaydan kendisine bir hisse çıkarmayı başarıyor. Üstelik Elon Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar da kamuoyunun gündemini meşgul ediyor. Artık tekrar bir Elon Musk klasiği yaşandı. Tesla Cybertruck'a photoshop yapan Musk, takipçilerini tebessüm ettirdi.

İşte Elon Musk'ın “Sanat hareket ediyor” açıklamasıyla paylaştığı o tweet

İlk bakışta bu görselden bir çıkarım yapamamış olabilirsiniz. Şöyle ki; Cybertruck'ın trafikte çekilmiş olan manzarası, 7 Aralık'ta tekrar Twitter üzerinden paylaşıldı. Yani aracın art kısmına yapıştırılmış olan muz, aslında orada yoktu. Bu muzun kıssası ise yakın geçmişte yaşanan bir olaya dayanıyor. Bir sanatçı, duvarın üzerine yapıştırdığı muzu 120 bin dolara satmayı başarmıştı. Elon Musk, bu photoshop'lu görsel ile bir reklam fırsatını daha kaçırmamış oldu.

Bu paylaşımın değişik yanı ise bir mühlet sonra kaldırılmış olması. Aslına bakacak olursak Elon Musk, vakit zaman bu usul espritüel paylaşımlar yapıyor ve takipçilerini güldürüyor. Fakat Elon Musk bu sefer, paylaştığı bu tweet'i kaldırmayı tercih etti. Musk, kelam konusu paylaşımı neden kaldırdığına dair yeni bir açıklama da yapmadı.

7 Aralık'ta yolda görülen Cybertruck'ın orjinal paylaşımı ise şöyle

Başa dön tuşu