Fiat Connect’e Akıllı Saat Desteği Geliyor

Fiat, kullanıcıların araçlarına her yerden ulaşmalarınıa sağlayan uygulalması Fiat Connect’e akıllı saat desteği getireceğini duyurdu. Artık bu enetgrasyonla birlikte artık kullanıcılar, akıllı saatlerinden araçlarının konumunu görme, kapıları açıp kapama ve daha birçok fonksyiona ulaşabilecek.

Gelişen teknolojiyle birlikte artık hayatımızın önemli bir parçası hâline gelen akıllı cihazlar, otomobillere de entegre olmaya başladı. Ülkemizde oldukça popüler olan otomobil devi Fiat da bu hamleleri yapanlardan biri.

Dev şirket, geçtiğimiz yıllarda sürücülerin direksiyon başındayken dijital dünyaya erişmesini sağlayan ve farklı fonksiyonların yapılmasına olanak tanıyan Fiat Connect’i tanıtmıştı. Dün Tofaş tarafından yapılan bir açıklama ise bu uygulamaya kullanıcıları sevindirecek bir özellik geldiğini gösterdi.

Fiat Connect’e akıllı saat desteği geliyor

Yapılan açıklamalarda, lansmanından bu yana 48 binden fazla kullanıcıya erişen Connect’e, akıllı saat entegrasyonunun geleceği duyuruldu. Kullanıcıların, uygulamayı telefonlarına indirdiklerinde otomatik olarak Android ve Apple Watch akıllı saatlerinden araçlarına erişebileceği ifade edildi.

Araç sağlık bilgileri ve konum görülebilecek, uzaktan kapılar açılabilecek

Akıllı saat entegrasyonuyla birlikte FIAT kullanıcıları, cihazları yoluyla birçok kullanışlı işlevi yerine getirebilecek. Bunlar, araç sağlık bilgilerini görme (akü,lastik durumu vb.), yakıt bilgisini öğrenme, otomobilin konumunu görebilme ve uzaktan kapıları açıp katabilme gibi işlevler olacak. Bu özelliklerin kullanıcılar için oldukça rahatlatıcı olabileceğini söyleyebiliriz.

Yakında akıllı saat entegrasyonuyla sürücülerin yorgunluk durumunun kontrol etmek de mümkün olacak

Bunların yanı sıra ilerleyen zamanlarda kandaki oksijen seviyesi, kalp atışı gibi sağlık verilerine de akıllı saat yoluyla erişilebilecek. Fiat, bu şekilde kullanıcıların sürüş esnasındaki yorgunluk durumunun tespit edilebileceği ve dinlenmesi için onlara bildirim gönderilebileceğini söylüyor.

Tamamen Elektrikli Fiat 500e, Canınızı Sıkacak Fiyatıyla Türkiye’de Satışa Sunuldu

Kaynak :
https://www.tofas.com.tr/BasinOdasi/Bultenler/Pages/FIAT-Connect-Akilli-Saatler-ile-Entegre-Kullanilabilecek.aspx

Başa dön tuşu