Kia’nın Yenilenen Yakışıklısı ‘Optima’ Gün Yüzüne Çıktı

Otomobil dalında yıldızı parlayan şirketlerden bir tanesi de Güney Koreli Kia. Şirket, Türkiye'de daha çok bir iki modeli ile ön plana çıksa da öteki ülkelerde ve iç pazarda büyük bir üne sahip. Şirket şimdiyse ününe ün katmak için yenilediği bir modeliyle tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şirketin “Optima” isimli modeli yenilendi ve şık dizaynıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Kia Optima, Güney Kore pazarında “Kia K5” olarak isimlendiriliyor ve Güney Kore'de çokça tercih ediliyor. Aracın beşinci kuşağı de ilerleyen periyotlarda çokça konuşulacak üzere görünüyor zira yenilenen Optima, epeyce yakışıklı görünüyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri, Kia'nın yenilenen sedanıyla tanıştıralım.

Karşınızda Kia Optima

Araç Kia imzalı “kaplan burnu” dizaynına sahip. Bu tasarım, beşinci jenerasyon Optima'ya sert bir görünüm kazandırıyor. Fakat aracın sert görünümlü yapısı yalnızca ön kısmı için geçerli değil. Yenilenen Optima'nın art kısmı da en az ön kısmı kadar sert bir görünüme sahip. Dilerseniz artık de bu aracın art kısmına daha yakından bakalım;

Kia'nın beşinci jenerasyon Optima'sı sahip olduğu bu dizaynla birlikte evvelki jenerasyona oranla daha heybetli bir yapıya sahip olmuş durumda. O denli ki yeni Optima, aracın eski kuşağına göre 5 santimetre daha uzun. Bu uzunluk, aracın dingil uzaklığının de 4 santimetre kadar uzamasına neden olmuş. Ayrıyeten yenilenen Optima, daha sportif görünebilmek biraz basık bir hale getirilmiş. Aracın çatı yüksekliği artık yaklaşık 2 santimetre daha alçak.

Yenilenen Kia Optima, önümüzdeki ay Güney Kore pazarına giriş yapacak. Lakin aracın öteki pazarlara ne vakit gireceği şimdi bilinmiyor. Lakin kısa bir müddet sonra Los Angeles Motor Show etkinlikleri başlayacak ve bu aktiflik, Kia'nın yeni güzelini tanıtabilmesi için fırsat sunacak. Yenilenen Kia Optima, çok büyük bir ihtimalle bu etkinliklerden sonra diğer ülke pazarlarına girecek. 

Başa dön tuşu