Seyir Halindeki Tesla, Durduk Yere Alev Aldı

ABD’nin California eyaletine bağlı Sacramento kentinin otoyolunda seyir halinde olan Tesla model araç, durduk yere alev aldı.

Geleneksel otomobillerin alev alması haberleri her ne kadar korkunç olsa da biraz daha alışılageldik ve ne olup bittiğini anladığınız bir durum. Ancak elektrikli araçlarda benzer durum yaşandığında olay daha korkutucu ve kafa karıştırıcı olabiliyor.

California’da seyir halinde olan Tesla model bir araç, bataryası ortaya çıkan bir sorundan ötürü durduk yere aniden alevler içinde kaldı.

İtfaiye ekipleri yanan Tesla’yı söndürmek için 22.712 litre su kullandı

Olayın ardından yetkililerin yaptığı açıklamalara göre otoyola uygun bir süratte seyahat eden Tesla Model S, görüntüden de anlayabileceğiniz gibi perte çıkmanın vücut bulmuş hali olmuş. Neyse ki araçta bulunan kimse yaralanmamış.

Şu an için kazanın ortaya çıkış nedeni bilinmiyor. Aracın beklenmedik bir şekilde aniden bataryası alev almaya başlamış.

Tesla Mühendisinden Ağzı Açık Bırakan İtiraf: Otonom Sürüş Videosu Düzmeceydi!

Söndürme işleminin en zor geçen kısmı ise aracın altında yanan alevi söndürmek olmuş. İtfaiyeciler, aracın altındaki alevleri söndürmek için vinç kullanmışlar. Şu an için Tesla yetkililerinden bir açıklama yapılmış değil.

Kaynak :
https://www.kron4.com/news/california/tesla-spontaneously-caught-fire-on-highway-in-sacramento-county-officials/

Başa dön tuşu