Skoda,i İlk Elektrikli Arabası Citigoᵉ iV’i Duyurdu

Skoda, sonunda kendi elektrikli otomobiline kavuşuyor. ‘Citigoe iV’ üzere garip bir isme sahip olan aracın dış tasarımı ekseriyetle içten yanmalı modellerinkine benzeri fakat farkı alışılmış ki elektrikli olması. Citigo’nun kaputunda 82 beygirlik (61 kW) bir motor bulunuyor ve tork kıymeti 210 Newton-metre.

Bu çok fazla bir şey üzere gözükmeyebilir lakin Citigo’nun 3597 milimetre uzunlukta ve 1645 milimetre genişlikte A segment bir araç olduğunu da unutmamak gerek. Şirket otomobilin yüküne dair bilgi vermiyor, başka ICE modelleri 1.000 kilogramın biraz altında geliyorlar. Skoda’nın dediğine nazaran aracın motoru 0-100 km’ye 12,5 saniyede, 60-100 km’ye de 7,6 saniyede çıkıyor ve azamî 130 km sürate ulaşabiliyor.

Skoda, elektrikli aracı Citigo’yu beş kapılı konfigürasyonda ve gövdeyle tıpkı renkte olan bir ön ızgara ile satışa sunacak. Tekerlek boyutları taban düzeyine bağlı olarak 14 ila 16 inç ortasında değişirken, araç bu modele özel olarak Ayçiçeği Sarısı, Şeker Beyazı ve Kasırga Kırmızısı renklerinde gelecek. Skoda, modelin üretimine bu yılın ikinci yarısında başlayacak

Başa dön tuşu