Tamamen Elektrikli Range Rover Yakın Zamanda Tanıtılacak

İngiltere merkezli arazi aracı üreticisi Land Rover, geçtiğimiz sene içerisinde Road Rover isimli projesi için patent müracaatında bulunmuştu. Bir SUV modeli olacak olan Road Rover projesi, tıpkı vakitte tamamen elektrikli bir araç olacak.

Tamamen elektrikli yeni Road Rover, şirketin olağan yola odaklı olarak ürettiği bir araba olacak lakin tekrar de rakiplerine nazaran daha fazla Off-road kabiliyetine sahip olacak. Araba, büsbütün elektrikli Porsche Macan ve Audi e-tron ile rekabet edecek üzere duruyor. Arabanın boyutu şimdi tam olarak belirli olmasa da Range Rover Evoque ve Range Rover Velar ortasında bir boyuta sahip olması bekleniyor.

Road Rover ile birinci gaye Çin piyasası:

Çin hükümeti, artık yavaş yavaş yollarını elektrikli arabalara bırakmayı planlıyor. Land Rover'ın Çin'deki satışları gitgide daha da azalmaya başlamıştı ve şirket, başka ülkelerde olan performansını Çin'de gösteremiyordu. Şirketin yeni projesi Road Rover, Çin'deki satışları artırarak Land Rover'a rahat bir nefes aldırabilir.

Road Rover, Jaguar Land Rover markasının elektrikli arabalara yaptığı yatırımın sırf bir modülü. Şirketin öteki bir yatırımı olan yeni Jaguar XJ de elektrikli bir model olacak. Şirket, bundan sonra çıkaracağı arabalarda genel olarak hibrit ve tamamen elektrikli modellere odaklanmayı düşünüyor.

Başa dön tuşu