Tofaş, Dünyadaki Fiat Chrysler Fabrikaları Arasında Zirvede

Otomotiv üretiminde rekabet gücünü dünya standartlarına taşımak için kullanılan bir sistematik uygunlaştırma aracı olan WCM (World Class Manufacturing – Dünya Klasında Üretim), iş yeri tertibi, kalite, bakım, lojistik ve iş güvenliği alanlarında fabrikaların performansını ölçüyor.

Faaliyetlerini Bursa’da sürdüren TOFAŞ fabrikası, Fiat Chrysler Automobiles’a (FCA) bağlı 400 fabrikanın yer aldığı WCM programında dayanılmaz bir muvaffakiyete imza attı. 2007 yılında bronz, 2009 yılında gümüş, 2013 yılında da altın düzeye ulaşan fabrika, puanını 81 çıkararak FCA bünyesindeki en uygun üretim tesisi olmayı başardı.

2006 yılında Fiat ile birlikte WCM (World Class Manufacturing) faaliyetlerine başlayan TOFAŞ, kısa müddette harikulade bir aralık kaydetti. Otomotiv üretimindeki dijital dönüşümü yakından takip eden TOFAŞ, iş güvenliği, israf, kayıp tahlili, otonom aktiviteler ve profesyonel bakım mevzularında dünya devleriyle yarışıyor. 

Konuya ait açıklamalarda bulunan TOFAŞ CEO'su Cengiz Eroldu, ağır rekabet şartlarında teknolojiyi odağına alan ve kaliteden ödün vermeyen firmaların rakiplerinden ayrıldığına dikkat çekti.

“Rekabetçi eserlerimizi, Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde tüketiciyle buluşturuyoruz. Dünya çapında kabul görmüş olan World Class Manufacturing sistemine dâhil olmak çok ehemmiyet verdiğimiz bir konu” diyen Eroldu, verimlilik ve etraf hassaslığı alanında teknolojiyi düzgün kullanarak kıymetli iyileştirmelerde bulunduklarını söz etti. Dünyadaki süratli değişim ve rekabet ortamında, uzun soluklu planlamalarla kendilerini daima yenilemeye ve geliştirmeye devam ettiklerini söyleyen TOFAŞ CEO'su Eroldu, bunu yaparken iş ve emekçi güvenliğini her vakit ön planda tuttuklarına vurgu yaptı. 

Gerçekleştirilen son kontrollerde 77 olan puanlarını 4 puan birden artırarak 81’e çıkardıklarına dikkat çeken başarılı iş insanı, “Bu gelişme, WCM'nin denetlediği araba fabrikaları içerisinde çıtayı en yükseğe çıkarmak manasına geliyor. Elde ettiğimiz bu muvaffakiyet çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla işbirliği içerisinde çalışmamızın doğal bir sonucudur” değerlendirmesini yaptı. 

Başa dön tuşu