Volkswagen ID. Crozz, 2020 Yılında Kullanıcıya Sunulacak

Volkswagen, elektrikli araba piyasasına argümanlı bir halde girmek istiyor. Alman otomotiv devinin bu gayesini gerçekleştirmesi için de tamamen elektrik gücü ile çalışan bir CUV araca ihtiyacı var. Volkswagen, bu gayesine ulaşmak için temelleri atmış durumda ve yakın bir vakitte gerçekleştirilen basın toplantısında yaptığı açıklamalarda 2020 yılında bir elektrikli araç sunacağının kesin garantisini verdi. Volkswagen, ID.3 model aracını kullanıcıya tanıtmasının akabinde artık de ID. Crozz olarak isimlendirilen aracının üretim modelini tanıtmak için hazırlıklara başladı. 

Otomobilin, ID. Crozz ismiyle değil ID.4 ismiyle piyasa sürüleceği ön görülüyor

Alman otomotiv devinin elektrikli araba piyasasında kıymetli işlere imza atmak istediği uzun bir müddettir biliniyor. Volkswagen, 2013 yılından bu yana gerçekleştirdiği elektrik motorlu araç satışlarında aralık ayında 250.000’e ulaştı. Volkswagen e-Golf ise en tanınan elektrikli aracı olarak karşımıza çıkıyor ve şu ana kadar 104.000 araç satıldı. Aralık ayında satılan 250.000’inci araç da tekrar bir Volkswagen Pure White e-Golf aracı oldu.

Fakat e-Golf modeli artık emekliye ayrılmak üzere ve onun yerini ID.3 elektrikli aracı alacak. Bu yeni projelerle birlikte Volkswagen’in yakın bir vakitte elektrikli araba piyasasında daha büyük işlere imza atması bekleniyor.  

Volkswagen, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada da 2023 yılına kadar 1 milyon elektrikli araç üreteceğini belirtmişti

Volkswagen, geçmişte yaptığı açıklamalarda kendisine bir amaç belirlemişti. 2025 yılına kadar 1 milyon adet elektrikli araç üretmeyi kendine hedef edinen Volkswagen, bu tarihi iki yıl geri çekmeye karar verdi. Reuters’tan elde edilen bir bilgi, elektrikli araba sanayisinde yaşanan hareketlilik ve artan süratten ötürü maksadını 2023 yılına çeken Volkswagen’in 1 milyon araç yerine 1,5 milyon araç üreteceğine işaret ediyor.  

2018 yılında 50 bin ve 2019 yılında 70 bin elektrikli araç üreten Alman otomotiv devi Volkswagen, 2023 yılına kadar bu sayıyı toplamda 1 milyonun üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Başa dön tuşu