Volvo, Yeni Elektrikli Otomobili EX30’u Duyurdu

Volvo, yeni elektrikli otomobili EX30’u duyurdu. Küçük bir SUV olarak tanımlanan araç, 7 Haziran günü tanıtılacak.

İsveç merkezli Volvo, başarılı elektrikli otomobilleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda XC90 serisinin yerini alacak yeni elektrikli lüks SUV’u EX90’ı tanıtmıştı. Otomobil devi, bugün ise daha EX90 çıkmadan yepyeni bir modelle karşımıza çıkacağını açıkladı.

Volvo’nun yeni elektrikli modeli, EX30 olarak adlandırılıyor. Hakkında şimdilik pek fazla detay açıklanmayan aracın global lansmanı 7 Haziran’da gerçekleştirilecek.

EX30, küçük bir SUV olacak

EX30 ismi, aslında birkaç haftadır ortalıkta dolaşıyordu. Şirketin yeni duyurusu da böyle bir aracın çıkacağını doğrulamış oldu. Basın açıklamasına göre heyecanla beklenen otomobil, küçük bir SUV olacak. Şirket bununla ilgili, “Küçük düşünmek en büyük fikirlerimizden biri” ifadelerini kullanırken EX30’u “Boyut olarak küçük, yaşam için büyükolarak tanımlıyor.

Özellikleri ve tasarımı konusunda şu an için bilgi bulunmayan aracın, C40 Recharge ve XC40 Recharge’ın dahil olduğu 40 serisi elektrikli araçların altında yer alması bekleniyor. SUV olarak çıkacak olması da C40’tan daha yüksek bir araç olabileceğini ortaya koyuyor.

Volvo’nun bu araç ile genç kitleyi hedeflediğini söylemek mümkün. Yani kompakt ve sportif bir araçla karşılaşma ihtimalimiz oldukça yüksek.

Volvo’nun Sağlamlık Şöhretinin Arkasındaki Asıl Kahraman Olan “İsveç Çeliği”ni Bu Kadar Sağlam Yapan Şey Ne?

Kaynak :
https://www.theverge.com/2023/5/9/23716016/volvo-ex30-electric-suv-global-debut-date

Başa dön tuşu