Yeni Renault Captur gün yüzüne çıkıyor

Özgür Çetin

B SUV pazarının öncüsü olan Renault Captur, lanse edildiği 2013 yılından bu yana 1,2 milyon satış adedine ulaşarak hem Fransa hem de Avrupa’da, segmentinde kısa müddette başkan oldu. Renault Captur, 2018 yılında dünyada 230 bin satış adedi gerçekleştirerek önder pozisyonunu sürdürdü.

Captur, rekabetin giderek arttığı pazarda, bir evvelki jenerasyonunu muvaffakiyete taşıyan kimliğini daha da güçlendirerek yenilendi. Dönüşüm gerçekleştiren Yeni Captur, atletik ve dinamik yeni SUV çizgileriyle dikkat çekiyor. Modülerliğini koruyan modelin iç kısmında gerçekleştirilen ihtilal sayesinde, aracın içine girildiğinde teknoloji ve kalite birinci bakışta farkediliyor. Yeni Captur, üst segment modellerin özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

 Markanın kilit modellerinden Yeni Captur’un lansmanı, Renault Grubu’nun Drive the Future (2017-2022) stratejik planının bir kesimi olarak gerçekleştiriliyor.

Renault Kümesi için üst seviyede stratejik bir bölge olan Çin’de de üretilecek Yeni Captur böylelikle küresel bir eser haline geliyor. Model, Güney Kore de dahil olmak üzere Renault markası altında, tüm pazarlarda birebir isim ile pazara sunulacak.

Teknolojisiyle göz dolduran Yeni Captur, geleceğin mobilitesinin üç temel ögesine da uygun:

Elektrikli: Renault Kümesi, 2022 yılına kadar eser gamına 12 elektrikli model ekleyecek. Yeni Captur, E-TECH Plug-in ismini taşıyan ve İttifak tarafından geliştirilen bir teknolojinin eseri olan plug-in (prize takılabilir) hibrit motora sahip birinci Renault modeli olacak.
İnternet İlişkili: 2022 yılına kadar markanın kilit pazarlarında sunduğu araçların %100’ü internet kontaklı araçlar olacak. Yeni Captur, yeni internet ilişkili multimedya sistemi ve Renault EASY CONNECT ekosistemiyle bu dinamiği eksiksiz biçimde ortaya koyuyor.
Otonom: Renault Kümesi, 2022 yılına kadar otonom sürüş teknolojilerine sahip 15 modeli satışa sunacak. Yeni Captur ise bu manada öncü modellerden biri olacak. Yeni Clio ile birlikte, otonom sürüşün birinci adımı olan sürüş takviye sistemleri, B segmentindeki modellerle standart olarak sunulmaya başlanacak.
Yeni Captur, İttifak bünyesindeki sinerjiyi güçlendirmeye yönelik küme stratejisinin merkezinde yer alıyor. Bu, bilhassa ortak teknolojilerin geliştirilmesi ve Yeni Captur modelin temelini oluşturan CMF-B platformu üzere yeni platformların kullanımı sayesinde gerçekleştiriliyor. Modelin yeni elektrikli ve elektronik mimarisi, en yeni teknolojik gelişmelerin kullanımını ve pazardaki yenilik beklentilerinin karşılanmasını mümkün hale getiriyor.

Başa dön tuşu