Yerli Elektrikli Araç Tragger, Teknofest’te Tanıtıldı

Türkiye’nin son yıllardaki hedeflerinden bir tanesi, kendi teknolojisini kendisi üretebilen bir topluma dönüşmek. Bu dönüşümün insanlara anlatılabilmesi ve Türk üretimi araçların bilinirliğinin artması için de en kıymetli etkinliklerden biri fuarlar. Türkiye’nin en büyük sanayi ve teknoloji fuarlarından biri de Teknofest. 

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılan aktiflikte dikkat çeken araçlardan biri ise TRAGGER. Bu araç, yeni kuşak hizmet aracı olarak tanımlanıyor ve duruma nazaran yolcu, yük ve ekipman taşıyabiliyor. Yerli ve ulusal araçlardan olan TRAGGER, büsbütün elektrikli ve şenlik alanında ulaşım sponsoru olarak kullanılıyor.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği alan aracı, TRAGGER ailesinin en yeni üyesi olan T-Car olarak tanıtılıyor. T-Car, turistik tesisler, oteller, tatil köyleri, yerleşkeler, kent hastaneleri, hava limanları, fabrikalar, kapalı alanlar ve limanlar üzere yerlerde yolcu ve yük taşıyabiliyor. Pek çok farklı alanda hizmet verebilen T-Car'a iştirakçiler da büyük ilgi gösteriyor.

Araç, tercihe nazaran 2, 4 yahut 6 kişilik olabiliyor. Ayrıyeten hizmet aracı, ambulans, güvenlik, engelli taşıma üzere maksatlara da uygun olarak düzenlenebiliyor. Araç, tıpkı vakitte otonom şoför teknolojilerinin gelişimi ve yaygınlaşması için düzenlenen Teknofest Robotaksi Müsabakası için, Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından otonom ready araç platformu haline de getirildi. Aracın sürüş, frenleme ve yönlendirme işlevleri özel donanımlarla düzenlendi. Yarışa katılan takımların, kendi sürüş sistem ve yazılımlarını bu araca entegre etmesi bekleniyor. Daha sonra da araç, aşikâr vazifeleri yerine getirmek üzere piste çıkartılıyor. 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu