BYD Seagull’un Aldığı Ön Sipariş Sayısı Açıklandı

BYD’nin uygun fiyatlı elektrikli otomobili Seagull’un 24 saatte aldığı ön sipariş sayısı açıklandı. Şu anda Çin’de satışa sunulan araca ilgi oldukça büyük görünüyor.

Çinli otomobil üreticilerin elektrikli araba konusunda adeta şov yaptığı Şangay Otomobil Fuarı’nın en çok konuşulan modellerinden biri olan BYD Seagull, 24 saatte 10.000 adetlik ön sipariş aldı. B segmentinde yer alan elektrikli otomobil, BYD’nin sattığı en ucuz araba olarak dikkat çekiyor.

İlerleyen dönemde Türkiye pazarına da girmeye hazırlanan BYD, Seagull modelini 11.400 dolardan başlayan fiyatlarla satacak. Diğer arabalara göre çok daha uygun fiyatlı olan BYD Seagull, fiyatına rağmen son derece iyi sayılabilecek özelliklerle geliyor.

BYD Seagull fiyatına oranla iyi özellikler sunuyor.

BYD Seagull

Dünyanın en büyük elektrikli araba üreticilerinden BYD tarafından e-Platform 3.0 platformunda üretilen Seagull, 55 kilowatt (77 beygir) gibi mütevazi bir güce sahip. Araç, ön aksa yerleştirilmiş elektrik motorundan güç alırken 30 veya 38 kWh’lık batarya seçeneklerine sahip. 30 kWh’lık bataryayla 305 kilometre menzile sahip olan aracın 38 kWh’lık batarya seçeneğiyle menzilinin 405 kilometreye çıktığını görüyoruz.

BYD Seagull

BYD’nin iki batarya seçeneğinde de sunduğu DC hızlı şarj imkanı sayesinde 30 dakikada yüzde 80’lik bir doluluk oranına ulaşılabiliyor. Elbette daha hızlı şarj olan araçlar da var, ancak Seagull’un fiyatı düşünüldüğünde bu sürelerin son derece makul olduğunu söyleyebiliriz.

BYD, Ülkemize Gelmesi Muhtemel Ultra Ucuz Elektrikli Otomobilini Tanıttı (Bu Fiyata Türkiye’de Peynir Ekmek Gibi Satar)

3,780 mm uzunluk, 1,715 mm genişlik, 1,540 mm de yüksekliği bulunan aracın boyutlarına baktığımızda tam bir şehir otomobili olduğunu görüyoruz. Seagull’un ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı şu anda bilinmiyor, ancak firma Türkiye pazarına girdiğinde muhtemelen Seagull gibi araçlarla satışa başlayacak.

Kaynak :
https://insideevs.com/news/663595/byd-seagull-ev-priced-11400-usd-gets-10000-orders-first-day/

Başa dön tuşu