Elon Musk, ‘Cyberquad’ın Çıkış Tarihin, Açıkladı

Son devirlerin en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi olan Tesla, kısa bir mühlet evvel birinci elektrik motorlu pick-up'ı Cybertruck'ı ve elektrik motorlu ATV'si Cyberquad'ı tanıttı. Yapılan tanıtımların hem öncesinde hem de sonrasında Tesla, daha çok Cybertruck modeli ile gündeme geldi. Artık ise Tesla'nın Cyberquad'ı ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere sahibiz.

Elon Musk, yeni araçlarının tanıtımında Cybertruck'ın yollara ineceği tarihi 2021 olarak açıklamıştı. Lakin Cyberquad için bu bahiste rastgele bir açıklama yapılmadı. Artık ise Tesla'nın yeni elektrik motorlu ATV'sinin yollara ineceği tarih açıklandı. Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar, Cyberquad'ın 2021 yılının sonunda piyasaya sürüleceğini açıkça ortaya koyuyor. 

Elon Musk: Cyberquad, 2021'de ortaya çıkacak

Cyberquad, elektrikle şarj olabilen bir ATV ve Cybertruck da buna imkan veriyor. O denli ki Cybertuck'ın üzerinde bulunan priz, bu ATV'nin şarj olabilmesini sağlıyor. Görünen o ki Tesla, bu aracı Cybertruck'la birlikte satacak. Zira Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar, Cyberquad'ın Tesla'nın birinci pick-up modelinin bir opsiyonu olarak sunulacağını gösterdi. 

Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Cybertruck'ın, kendisiyle birlikte çalışabilecek halde tasarlanmış bir ATV ile daha eğlenceli olabileceğini, bu yüzden de ATV modelini Cybertruck ile birlikte piyasaya sürebilmek için çalışacaklarını tabir etti. Bu açıklama, Cyberquad'ın da 2021 sonunda piyasaya sürüleceğini gösteriyor. 

Aslına bakacak olursak Elon Musk ve Tesla grubu, bu iki aracın yanına bir de elektrik motorlu motosiklet koymak istiyor. Fakat ne yazık ki bu durum gerçekleşmeyecek. “Elektrik motorlu motosikletimiz olsa daha da güzel olurdu.” diyen Elon Musk, çok istemelerine karşın bu türlü bir durumun gerçekleşmeyeceğini söyledi. Zira Tesla grubu, motosikletlerin trafik açısından tehlikeli olduğunu düşünüyor ve bu yüzden de uzak durmak istiyor.

Elon Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar, Tesla'nın birinci elektrik motorlu ATV'si Cyberquad'ın ne vakit yollarda olacağını açıklamış oldu. Cybertruck, duyurulduğu birinci günden beri ağır bir ilgi gördü. Bakalım Cyberquad, önümüzdeki periyotlarda Cybertruck'ın yakaladığı popülariteyi yakalayabilecek mi?

Başa dön tuşu