Elon Musk’ı Üzecek Tesla Cybertruck Anketi

Elon Musk’ın büyük umutlarla tanıttığı yeni elektrikli pick-up modeli Cybertruck, bilim kurgu sinemalarındaki araçlara taş çıkartan dizaynıyla tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Cybertruck’ın üzerindeki sis perdesinin kalkmasından bu yana yaklaşık bir ay geçti. Buna karşın fütüristik araç, her gün farklı bir olayla kapımızı çalıyor. Lakin bu seferki haber, Musk'ın pek de güzeline gitmeyecek cinsten.

Tesla Cybertruck'ın camları lansman gecesi daha birinci deneme kırılmıştı:

Piyasadaki arabalar hakkında donanım ve fiyat bilgileri sunan bir internet sitesi olan Autolist, salı günü elektrikli kamyonlarlailgili yaptığı anketin sonuçlarını yayınladı. Buna nazaran, mevcut kamyon sahiplerininyüzde 63'ü Tesla Cybertruck’ı değil, GM ve Ford F-150 elektrikli kamyonları tercih etti. 

Ankete nazaran, halihazırda bir pick-up’a sahip bireylerin yaklaşık yüzde 35'i bir GM modelini, yüzde 28'i Ford F-150'yi, yüzde 23'ü Rivian R1T'yi ve yüzde 14'ü ise Cybertruck'ı satın almak isteyeceğini belirtti. Buna rağmen, hiçbir kamyona sahip olmayan araba müşterilerinin yüzde 25.8'i Tesla'nın Cybertruck’ını tercih edeceğini söyledi.

Tesla Cybertruck, Ford F-150 ile girdiği halat çekme yarışından galip ayrılmıştı:

Autolist’e nazaran, 18 ila 28 yaş ortasındaki iştirakçilerin tercihleri Cybertruck’tan yana oldu. 46 ila 55 yaş ortasındaki beşerler ise Rivian, GM ve Ford markalarının pick-up’larını tercih etti. Araştırma, Tesla’nın net bir formda daha genç tüketicilere hitap ettiğini gösteriyor.

Bu, bir firma için epey değerli; fakat kelam konusu kıymetli arabalar olduğunda işler biraz değişiyor. Çünkü bu segmentteki araçları tercih edenlerin ekseriyetle nispeten yaşlı ve varlıklı şahıslar oluyor. Tesla Cybertruck hakkındaki tüm bilgilere buradaki içeriğimizden ulaşabilirsiniz. 

Başa dön tuşu