Land Rover Defender, Sert Bir Test Sürüşüne Çıktı

Başmühendis Mike Cross, yeni Defender aracın modern yapısının sağlamlıktan ödün vermediğini argüman ediyor ve bunu kanıtlamak için de Defender 110 aracını bir test sürüşüne tabi tuttu.  

Defender 110’un birinci testi, engebeli yollardaki performansına yönelikti ve aracın performansının bu birinci testten tam not aldığı söylenebilir. Defender 110, engebeli yollarda bile sürat limiti tanımıyor.

Defender’ın bir sonraki testi ise ralli biçimindeydi: 

Elbette aracın ralli alanında rekor kırması beklenmiyor. Lakin sergilediği performansla sert arazi şartlarında bile oldukça esaslı bir araç olduğunu gösterdi. Büyük çukurların ya da su göletlerinin üstesinden gelmek yeni bir özellik olmasa da Defender tipi bir araç olmanın şartları ortasında yer alıyor.

2020’de kullanıcıyla buluşması planlanan yeni Defender aracının; klasik Defender araçları ve Land Lover’ın daha çağdaş araçları ortasında bir köprü misyonu görmesi planlanıyor. Land Rover, araçlarına eklediği yeni ve modern özellikler ile kullanımı daha basit bir araç ortaya çıkarmayı ve kullanıcıların kalbini tekrar kazanmayı hedefliyor.

İşte Land Lover Defender 110 aracının test sürüşü görüntüsü:

Alman otomotiv devi BMW de geçtiğimiz günlerde BMW 1 Serisi araçların yalnızca 5 yıl üretileceğini açıklamıştı  

BMWBlog’dan elde edilen bilgiler, mevcut BMW 1 Serisi araçların sadece beş yıl üretimde kalacağına işaret ediyor. Ekseriyetle BMW modelleri, ortalama yedi yıllık bir üretim ömrüne sahip ve bu da göz önünde bulundurulması gereken bir sorunun habercisi olabilir.

Sağlam bir platformda geliştirilen son nesil BMW X5, rastgele bir değişikliğe maruz kalmadan yalnızca beş yıl içinde üretimden çıkartıldı. Şayet argümanlarda doğruluk hissesi varsa, mevcut 1 Serisi’nin de artık aynı kaderi paylaşacağı ön görülüyor.

BMW’nin 1 Serisi’nde neden bu türlü bir yol izlediği şimdi netlik kazanmış değil. Ama Alman markanın bu stratejisi, 2023 yılına kadar 12 yeni elektrikli otomobili kullanıcıya sunmaya yönelik olan planının bir kesimi olabilir zira bahsi geçen elektrikli modeller arasında 1 Serisi de yer alıyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu