Razer ve Nio Sınırlı Sayıda Elektrikli SUV Üretti

Sınırlı sayıda üretilen Nio ES6 Night Explorer, Nio ES6’nın performansa yönelik üst düzey aracını ve Razer’in ikonik dizaynını bir ortaya getiriyor. Bu elektrikli SUV’un özelliklerini incelediğimizde, azamî 544 beygir gücü, 4.7 saniyede 100 km/s sürate ulaşabilmesi ve 100 km/s süratle giderken yapılan testlerde ulaştığı 33.9 metre fren aralığıyla dikkat çekiyor.

Sınırlı sayıda üretilen elektrikli SUV, Razer’ın logosu, karbon fiber çıkartmaları, yeşil kaliperleri ve özel bir art amblemi ile birlikte geliyor. Çin'de 467.800 Yuan yahut yaklaşık 67.400 dolar fiyatla satışa başlayan Nio ES6 Night Explorer Limited Edition’dan sadece 88 adet üretilecek.

Elektrikli SUV, Asya'daki en büyük oyun ve dijital cümbüş fuarı olan 2019 ChinaJoy'da tanıtıldı. Aktiflik sırasında tanıtılan araç birebir vakitte Razer eSports takımının resmi aracıydı.

Nio ES6 Night Explorer Limited Edition, Razer Chroma ve Hue Lights'ın yanı sıra THX Spatial Audio'nun mevcut otomotiv teknolojilerini bir ortaya getiren araç, birebir vakitte Razer ve Nio’nun ortak çalışmalar yürütebileceğinin işaretidir diyebiliriz.

Piyasada birçok elektrikli SUV olduğunu düşünecek olursak, Night Explorer’ın bilhassa Razer fanları için tasarlandığı kesin. Razer ve Nio ortasındaki işbirliğinin sonucunda çıkan bu çalışma, ileride bunun üzere projelerin olup olmayacağı sorusunu akıllara getiriyor. Lakin, gelecekte üretilebilecek eserlerin ABD piyasasına sürülüp sürülmeyeceği konusunda kesin bir fikrimiz yok.

Razer’ın oyun aksesuarı dalında kimi çalışmaları ter reaksiyonlar de verebiliyor. Kimi başarısız adımları sonucunda Razer Game Store yaklaşık bir yıl evvel Şubat ayında kapanmıştı. Yaşanan aksiliklere karşın Razer’ın tanıttığı oyun odaklı telefonu Razer Phone 2 oyuncuları etkilemeyi ve isminden kelam ettirmeyi başardı.

Diğer yandan Nio, elektrikli üstün arabası EP9 ile Nürburgring sokaklarında yasal olarak kırılabilecek en süratli araç rekorunu kırdı. Nürburgring sokaklarına kurulan pistte performansını sergileyen araç, 6 dakika 45,9 saniye olan evvelki rekoru geçerek en süratli elektrikli araç unvanının sahibi oldu. Nio EP9’un kırmayı başardığı rekorun daha evvelki sahibi “Lamborghini Aventador SVJ” idi.

Başa dön tuşu