Volkswagen, Yeni Araç Bakım Modelini Duyurdu

Volkswagen son yıllarda hem ülkemizde hem de dünyada sık sık haberlere husus oluyor. Firma artık, birinci olarak Golf 8 ile başlayacak olan ve vakitle tüm modellere yayılacak bakım sistemini tanıttı.

Firmanın Satış Sonrası & Acente Ağı departmanınn başındaki isim olan Achim Schaible, yaptığı açıklamada araçlarının üstün kaliteleri sayesinde Avrupa içerisindeki kontrol müddetlerinin 24 aya çıkacağını söyledi. Böylelikle müşterilerini atölyelere daha ender çağıran firmalardan olacaklarını söyleyen Schaible, yeni standart denetim servislerinin bundan sonra çıkacak modellerde de kullanılacağını ve vakitle eski servis sisteminin yerini alacağını söyledi.

Daha şeffaf ve kolay bir sistem

Avrupa dışına satılan araçlar yeniden yılda 1 defa bakıma girecek. Ayrıyeten ülkelerin koyacağı kilometre ve vakit hudutları da uyulması gereken kurallar olarak kalacak. Yeni sistemle birlikte prosedür daha kolay hale gelecek, büyük ve küçük bakımların yerini standart bir prosedür alacak. Bu sistem hem yapılan süreçler hem de fiyatlandırma açısından daha fazla şeffaflık sunuyor. 

Otomobillerin ve başka araçların bakımının yapılması hem bireylerin hem de trafikteki öteki ögelerin can ve mal güvenliği açısından değerli bir noktadır. Araçların bakım müddetleri, modellerine ve üretim yıllarına nazaran değişiklik gösterse de ortalamada 10 bin kilometrede bir araca bir bakım yaptırmak gerektiği kabul edilir. Turbo bulunan araçların bakımları ise daha sık yapılabilir. 

Volkswagen’in yeni bakım servisi, müşteri memnuniyeti açısından olumlu sonuçlar doğuracaktır. Binek arabaları etkileyecek olan bu değişim yıl içerisinde ayrıntılandırılacak. Tekrar de neye ne kadar ödediğini bilmek ve servise daha az gidecek olmak, müşteri memnuniyetini artıracaktır.

Başa dön tuşu