Yeni Volkswagen Passat, Son Teknoloji Donanımlarla Geliyor

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) datalarına göre son 14 yıldır ülkemizde kendi segmentinin önderi olan Volkswagen Passat, daha çağdaş teknolojileri barındıran sürümüyle kullanıcılara sunulacak. Şirket, kullanıcılarına yeni araçlarında daha şık bir dış tasarım, verimli motorlar, yenilikçi konfor ve güvenlik sistemleri vadediyor.

Ülkemizde bu yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak olan yeni Passat’ta 1,5 lt TSI akaryakıtlı, 1,6 lt TDI ve 2,0 lt TDI hacimli dizel motorlar ve üç farklı donanım düzeyi bulunacak. Kapasitif direksiyon ve Travel Assist üzere yardımcı özelliklere sahip olacak olan araç, saatte 0 ile 210 km suratları ortasında yarı otonom sürüş imkânı da sağlayacak. Yeni Passat’ta standart olarak sunulacak özellikler ortasında LED farlar, dokunmatik ekrana sahip bilgi ve cümbüş sistemi de bulunuyor.

Doğuş Otomotiv Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Gino Bottaro, yeni Passat’ın Türkiye’de 2019’un üçüncü çeyreğinde satışa sunulacağını vurguladı ve “Passat, 14 yıldır bulunduğu D segmentinin önderi pozisyonunda. Markanın amiral gemisi Passat; her jenerasyonuyla, her eser geliştirmesiyle bulunduğu segmentin standartlarını yine şekillendiriyor. Yeni Passat; iş ve günlük hayatta kullanım kolaylığı ve itibarının yanı sıra Volkswagen’in en yeni teknolojilerine sahip modeli olarak da öne çıkıyor” dedi.

Şirket, IQ.DRIVE çatısı altında kısmi otonom sürüş tecrübesinin önünü açan teknolojileri bir ortaya topluyor. Ayrıca Travel Assist ile birlikte Passat, IQ.DRIVE teknolojisinin bugüne kadar görülmüş olan en gelişmiş sürümünü kullanıcılarına sunuyor.

Araçta yer alacak olan başka özellikler ortasında gece sürüşlerinde güvenliği ve konforu artıran IQ.LIGHT – LED matrix farlar, 11,7 inç boyutundaki dijital gösterge paneli, 700 W değerinde ses sitemi bulunuyor. Araçlarında farklı renkler arayanlar için yeni Passat yarış mavisi, cam yeşili ve deniz kabuğu beji renk seçenekleri de sunuyor.

Aracın Trendline, Comfortline ve Highline olmak üzere üç farklı donanım düzeyi bulunuyor. Bu üç donanım düzeyinde de ortak olarak bulunan özellikler ortasında ise geliştirilmiş elektromanyetik fren desteği bulunuyor.

Başa dön tuşu