Ferrari, Üstü Açılabilir Yeni Modeli ‘F8 Spider’ı Duyurdu

İtalya merkezli lüks spor otomobil üreticisi Ferrari, 2019 Cenevre Araba Fuarı'nda tanıttığı “F8 Tributo Coupe” modelinin üstü açık versiyonu olan “F8 Spider” modelini duyurdu. Ferrari'nin yeni F8 Spider modeli halefine nazaran hem daha hafif hem de daha güçlü.

Ferrari'nin bir de tanıtım görüntüsü hazırladığı yeni F8 Spider modeli hem duruşu hem gücü ve hem de sesiyle Ferrari farkını ortaya koyuyor. Dilerseniz artık, yeni F8 Spider'ın donanımsal özelliklerine ve dizaynına daha yakından bakalım.

Karşınızda Ferrari F8 Spider

F8 Spider'ın sahip olduğu kapanıp açılabilir elektronik tavan sistemi, araç 45 kilometre süratle giderken bile yalnızca 14 saniye içerisinde tavanı konumunu değiştirebiliyor. Ayrıyeten aracın dizaynında yapılan değişiklikler, F8 Spider'ın aerodinamik performansını yüzde 10 oranında artırıyor.

Ferrari'nin yeni F8 Spider modeli, 722 beygir gücü ve 770 Nm tork üretebilen 3.9 litrelik çift turbolu bir V8 motora sahip. Ferrari F8 Spider'ın sahip olduğu bu motor gücü, aracın 0-100 kilometre/saat hızlanması için yalnızca 2.9 saniyeye muhtaçlık duymasını sağlıyor. Araç, 8.9 saniyedeyse 0'dan 200 kilometre sürate çıkabiliyor. Yeni F8 Spider'ın azamî süratiyse 340 kilometre.

Aracın güç çıkarı, Ferrari'nin “488 Challenge” yarış arabasından esinlenilerek sağlandı. Ayrıyeten tekrar 488 Challange'ın egzoz manifoldunun F8 Spider modelinde kullanılması, aracın tartısına 9.7 kilogram katkı sağlamış durumda. Ayrıyeten Ferrari, Avrupa Birliği'nin emisyon maddelerine uymak için de F8 Spider'a benzin partikül filtresi eklemiş durumda.

Dilerseniz bu kadar açıklamadan sonra sizleri Ferrari'nin, yeni modeli F8 Spider için hazırlamış olduğu tanıtım görüntüsüyle yalnız bırakalım. İşte Ferrari F8 Spider için hazırlanan o tanıtım görüntüsü:

Başa dön tuşu